Genel

ALARM çalınca çaldıkları malzemeleri bırakıp kaçtılar!

Osmaniye’de hırsızlık amacıyla bir iş yerine giren iki çocuğun pes dedirten davranışları güvenlik kameralarına yansıdı.

Osmaniye’de hırsızlık amacıyla bir iş yerine giren iki çocuğun çalmak istedikleri malzemeleri çantalara doldurduktan sonra dolaptan çıkardıkları soğuk suyu içmeleri ve masaya oturup fotoğraf çektirmeleri, ‘Bu kadarına da Pes’ dedirtti.

Edinilen bilgiye göre, Adnan Menderes Mahallesi’nde bulunan bir iş yerinin alarmı çaldı. İş yeri sahibinin haberdar olması üzerine durum polise bildirildi. İhbar üzerine adrese Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri yönlendirildi. İş yerinin güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alan ekipler, iş yerini soymaya çalışan hırsızlık şüphelisi şahısların çeşitli suçlardan 26 adet kaydı bulunan 16 yaşındaki M.C.G. ile yine çeşitli suçlardan 26 adet kaydı bulunan 16 yaşındaki B.K. olduğunu tespit etti.
Şahısların yakalanması için saha çalışmalarına başlayan ekipler yapılan fiziki takibin ardından ikametlerinde saklanan şüphelileri kıskıvrak yakaladı. Gözaltına alınan M.C.G. ve B.K. isimli şahsılar Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Şahıslar hakkında iş yerini soyma teşebbüsünden adli tahkikat başlatıldı.
İş yerinde gerçekleşen hırsızlık olayını çözmek üzere güvenlik kameralarını detaylı incelemeye alan ekipler,izledikleri görüntüler karşısında şaşkına döndü. İzlenen görüntülerde çocukların iş yerine girdikleri, ardından içerde bulunan tüm malzemeleri didik didik ettikleri görüldü. Çalacakları malzemeleri çantalara dolduran çocukların daha sonraki davranışları ise ‘pes’ dedirtti. Dolaptan soğuk su çıkarıp içen şahısların,daha sonra masaya oturarak fotoğraf çekildikleri görüldü. Görüntülerde iş yerinde eğlenceli vakit geçirdikleri görülen çocukların daha sonra çantalarla birlikte dışarıya çıktıkları sırada alarmın çalması üzerine korktukları ve çaldıkları malzemeleri bırakıp koşarak olay yerinden uzaklaştıkları görüldü.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.