Genel

ALBAK; “OKULLARIMIZ, SADECE SALT BİLGİ ALIŞVERİŞİNİN SAĞLANDIĞI YERLER DEĞİL”

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasına sayılı günler kalırken, eğitim öğretim ile ilgili çalışmalar da aralıksız devam ediyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantı, Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür,Sanat ve Kongre Merkezi’nde İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak Başkanlığında, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Fevzi Şişik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve eğitim kurumu yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Oldukça kapsamlı bir gündeme sahip toplantıda, yıl boyunca eğitim-öğretimi ilgilendiren ve pandemi sürecinde yüz yüze eğitim konuları, okul müdürlerimizin de görüşleri alınarak detaylı bir şekilde ele alındı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, “Okullarımız sadece salt bilgi alışverişinin sağlandığı yerler değildir.Aynı zamanda sosyalleşme, dayanışma ve paylaşma ikliminin olduğu yerlerdir. Salgın döneminin başından bugüne hep birlikte fedakarca çocuklarımızın eğitimden mahrum kalmaması adına destek verdik. Çünkü ülkenin geleceği eğitimin geleceğiyle paralel ilerler dedik. Bu bilinçle, yoğun bir şekilde rekabetçi dünyanın bu yarışında yerimizi almaya devam edeceğiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak elimizden gelen çabayı göstermek ve siz değerli yöneticilerimize destek olmak üzere buradayız. Bilime sevdalı, kültüre meraklı,çağın gerekliliğine ayak uydurabilen, nitelikli ve ahlaklı bireyler yetiştirmek amacıyla başarı hikayelerimize yenilerini katlayarak eklemeye hep birlikte var gücümüzle devam edeceğiz”dedi.

Toplantı, gündem maddelerinde yer alan eğitim öğretim faaliyetleri, yönetim maddeleri ile diğer başlıkların ele alınarak görüşülmesi akabinde dilek temenniler kısmıyla sona erdi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.