Genel

ALFA’YI SEÇTİLER BİRİNCİ OLDULAR

Osmaniye ALFA Bilim VİP Özel Öğretim Kursu öğrencileri İrem PEKER ile Mirza SALGIN, “Temel Yeterlilik Testi” (TYT ) Sınavında birinci oldular.

Osmaniye Hasan Aybaba ve Dervişpaşa Anadolu Lisesinde yapılan TYT sınavında birinci olan  İrem PEKER ve Mirza SALGIN isimli öğrencilere  hediyelerini veren Osmaniye ALFA Bilim VİP Özel Öğretim Kursu  Müdürü Ergin YALÇINKAYA, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Biz de basın olarak birinci olan öğrencilerimizi, Osmaniye ALFA Bilim VİP Özel Öğretim Kursu  Müdürü Ergin YALÇINKAYA’nın şahsında emeği geçen  öğretmenleri  ve öğrencilerimizin velilerini başarılı çalışmalarının devamı dileğiyle kutluyoruz.

TYT‘nin açılımı “Temel Yeterlilik Testi” demektir. TYT‘de; Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer almaktadır. TYT‘de 40 soru Türkçe, 40 soru Matematik, 20 soru Sosyal Bilimler ve 20 soru da Fen Bilimleri’nden olacaktır. Toplam 120 sorudur.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.