Genel

Amatör Spor Haftası etkinlikleri BUGÜN BAŞLIYOR

Her yıl Ekim ayının ilk haftasında kutlanan ‘Amatör Spor Haftası’ bu yıl 4-10 Ekim tarihleri arasında tüm Türkiye’de olduğu gibi Osmaniye’de de kutlanacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası bu yıl 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında ülke genelinde olduğu gibi Osmaniye’de de kutlanacak.

Kortej yürüyüşü ile başlayacak

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Osmaniye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenecek Amatör Spor Haftası etkinlikleri, 7 Ekim 2021 Perşembe günü saat 10.00’da Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi önünden hareket edilecek kortej yürüyüşü ile başlayacak. Ardından Merkez Sentetik Futbol Sahasında gerçekleştirilecek sportif etkinlikler ile devam edecek.

4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Amatör Spor Haftası etkinlikleri, Osmaniye’de çeşitli spor branşlarında yapılacak müsabakalar ile tamamlanacak.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.