Genel

Amatör Spor Haftası Kutlama Etkinlikleri Kortej Yürüyüşü ile Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası kutlama etkinlikleri, Osmaniye’de Kortej Yürüyüşü ile başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürsel Kanca, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, çok sayıda öğrenci ve sporcu katıldı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi önünden başlayan yürüyüş, Merkez Sentetik Futbol Sahası’nda sona erdi. Osmaniye Belediye Mehter Takımı eşliğinde gerçekleşen yürüyüşte, protokol mensupları ve gençler ellerinde Türk Bayrakları ile yürüdüler. Yürüyüş korteji önünde yürüyen gençler ise dev bir Türk Bayrağı taşıdılar.

Vali Yılmaz, Merkez Sentetik Futbol Sahasında yer alan ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan Sağlıklı Yaşam Bilgilendirme Stantlarını ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Programın devamında sporcular Eskrim, Taekwondo, Judo, Güreş, Boks, Kick Boks, Hokey, Masa Tenisi, Badminton, Ayak Tenisi ve Matrak gösterilerini sergilediler. Sporcularla bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, tüm sporcularımıza başarılar diledi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.