Genel

AMİNE SULTAN İÇİN ÖRNEK ETKİNLİK

Halkın gören gözü, işiten kulağı olan basın mensuplarının sosyal sorumluluğu gereği bu kermesi yapacaklarını ifade eden OGC Başkanı İsrafil Avcı, hedeflerinin Amine Sultan’ı kısa zamanda yurtdışındaki ilaca kavuşturmak olduğunu söyledi. Başkan Avcı, “Amine Sultan doğuştan bir SMA Tip 1 hastası. Yurtdışında uygulanan gen tedavisi almak zorunda. Aile Dubai’de bir hastane ile 1.8 milyon Euro’ya anlaştı” dedi.

Osmaniyeli SMA hastası Amine Sultan’in yurtdışındaki tedavisine destek olmak için Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nin öncülüğünde, medya mensuplarının destekleri ile Radyo Meşale’nin organizesinde Gıda ve Hediyelik Eşya Kermesi açılacak. Kermesten elde edilecek gelir Amine Sultan’ın Valilik onaylı yardım hesabına aktarılacak. Kermes 4-5 Ağustos tarihlerinde Cumhuriyet Meydanında yapılacak.

AVCI”HEDEFİMİZ KISA ZAMNDA AMİNE’Yİ İLACINA KAVUŞTURMAK”

Halkın gören gözü, işiten kulağı olan basın mensuplarının sosyal sorumluluğu gereği bu kermesi yapacaklarını ifade eden OGC Başkanı İsrafil Avcı, hedeflerinin Amine Sultan’ı kısa zamanda yurtdışındaki ilaca kavuşturmak olduğunu söyledi. Başkan Avcı, “Amine Sultan doğuştan bir SMA Tip 1 hastası. Yurtdışında uygulanan gen tedavisi almak zorunda. Aile Dubai’de bir hastane ile 1.8 milyon Euro’ya anlaştı. Şu ana kadar hayırseverlerin destekleri ile 13 ayda 1 milyon 134 bin Euro toplandı. Bu da toplam rakamın %63’ne tekabül ediyor. Geriye ise 666 bin Euro kaldı. Bizler de Osmaniye halkı olarak elimizden geldiğince bu kermeste bir gelir elde edip Amine Sultan’a umut olmak istiyoruz. Bu kermesi OGC olarak biz yapıyor olabiliriz ama istiyoruz ki bu kermes Osmaniye halkının tüm kesimlerine mal olsun. Hesaba yatırılırken de Osmaniyeli hayırseverlerin yardımı şeklinde yatırılacak. Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Biz Ahmet Yılmaz’a konuyu açtık ve keremsin tüm organizasyonunu gönüllü olarak kendisine teslim ettik” dedi.

KERMESİN ORGANİZASYONUNU İSE RADYO MEŞALE ÜSTLENDİ

Kermesin tüm organizasyonunu gönüllü olarak üstlenen Radyo Meşale Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz, gerekli çalışmalara başladıklarının gönüllü bayanlar aracılığı ile ürünlerin yapılmaya başlandığını söyledi. Kermes de sadece satış yapılmayacağını sosyal aktivitelerle de büyük bir farkındalık oluşturmaya çalışacaklarını ifade eden Yılmaz, Amine’ye destek olmak için bu çalışmayı başlatan OGC başkanı İsrafil Avcı’nın nezdinde tüm basın mensuplarına ve gönüllü olarak çalışan herkese teşekkür etti.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.