Genel

ANNE YEMEKLERİ YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI’NDA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ÇENET’TEN GASTROSHOW

Şeflerin tek tek tadım yaptıkları yemekler puanlanarak yarışmanın kazananları belirlendi. Toplamda 17 yarışmacının katılığım sağladığı yarışmada Fatma Altun birinci olurken Nil Koç ikinci Rukiye Barutçu da üçüncü oldu. Yarışmacılar ödüllerini Belediye Başkanı İbrahim Çenet, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Turgay Uzun ile Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye İl Başkanı Yusuf Çomu’dan aldı. Yarışma, ödül törenin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle tamamlandı.

Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Lezzet Festivali’ çerçevesinde “Osmaniye Yer Fıstığı” temalı yorumuyla yapılan Anne Yemekleri Yöresel Yemek Yarışması tamamlandı. Belediye Başkanı İbrahim Çenet’in de Gastroshow sergilediği yarışmada Fatma Altun birinci olurken Nil Koç ikinci Rukiye Barutçu da üçüncü oldu.

Osmaniye Belediyesi’nce ulusal düzeyde düzenlenen ‘Lezzet Festivali’ yöresel yemeklerin vatandaşlara sunumuyla devam ediyor. Birçok etkinliğinde yer aldığı festivalde Anne Yemekleri Yöresel Yemek Yarışması da yapıldı. Türkiye Aşçılar Federasyonu Basın Kurulu Başkanı ve Gastronomi Yıldızları Derneği Başkanı Hidayet Kızıları’nın jüri başkanlığı yaptığı yarışmanın Türkiye Aşçılar Federasyonu Mutfaklar Arge Kurulu Başkanı Ahmet Hocaoğlu ve Türkiye Aşçılar Federasyonu Dernekler Başkan Vekili Hasan Şahin’in moderatörlüğünü üstlendi.

Ahmet Hanifi Aksu, Mahmut Düzgün, Ali Küpeli, İsmail Aslankol, İzzettin Arsüt, Hasan Şahin, Ahmet Uçman, Hidayet Kızıları, Mehmet Emin, Ahmet Hocaoğlu, İsmail Arslan ve Eshabil Karaman gibi ünlü şeflerin de jüri koltuğunda yer aldığı yarışmada, yarışmacılar Osmaniye Yer Fıstığı temalı yorumuyla hazırladıkları yemeklerini sundu. Şeflerin tek tek tadım yaptıkları yemekler puanlanarak yarışmanın kazananları belirlendi. Toplamda 17 yarışmacının katılığım sağladığı yarışmada Fatma Altun birinci olurken Nil Koç ikinci Rukiye Barutçu da üçüncü oldu. Yarışmacılar ödüllerini Belediye Başkanı İbrahim Çenet, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Turgay Uzun ile Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye İl Başkanı Yusuf Çomu’dan aldı. Yarışma, ödül törenin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle tamamlandı.

“OSMANİYE KAZANIYORSA BİZ KAZANIYORUZ DEMEKTİR”

Festivallerin kültür etkileşimi de beraberinde getirdiğine değinen Belediye Başkanı İbrahim Çenet, “Gerçekten bugün burada şeflerimizle beraber güzel bir etkinliğe imza attık. Tabi bu yarışmanın kazananları oldu dereceye girenleri oldu. Ama bizim için kazanan her daim Osmaniye olmasıdır. Eğer Osmaniye kazanıyorsa biz kazanıyoruz demektir. Fatma Altun hanımefendiyi de tebrik ediyorum. Kendisine bundan sonraki hayatında da mutluluklar diliyoruz. Bütün annelerimin de bir kez daha anneler gününü tebrik ediyoruz. Şeflerimize bizim davetimize icabet ettikleri için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bize gelip emeklerini alın terlerini bizlerle paylaştılar. Bu festivaller büyük bir kültür etkileşimi de berberinde getiriyor. Biz farklı yöreleri farklı yemek kültürlerini de bu vesileyle birbirimize tanıtıyoruz. Başarılarımız daim olsun inşallah” dedi.

BAŞKAN İBRAHİM ÇENET’TEN GASTROSHOW

Anne Yemekleri Yöresel Yemek Yarışması’na katılan Belediye Başkanı İbrahim Çenet, şef önlüğünü giyerek kurulan seyyar mutfak platformunda yarışmayı izlemeye gelen vatandaşlara hünerlerini sergiledi. Ateşli Show eşliğinde şeflerle birlikte et sote yemeği hazırlayan Başkan İbrahim Çenet, sergilediği performansla şeflerin takdirini alırken vatandaşlardan da alkış topladı. Hazırlanan yemeği sunum tabağına alan Başkan Çenet, şeflerle birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafının ardından yarışma alanından ayrıldı.

Belediye basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.