Genel

AŞI OLMAYANLARIN HAYATINI KAYBETME ORANI YÜZDE 90

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı aşı haritasında iyi konumda olmasına rağmen vaka sayısı bakımından yükselişe geçen Osmaniye’de Covid-19 tedbirlerine yönelik geniş kapsamlı denetimler Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın katılımıyla aralıksız devam ediyor.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Dereobası Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve  112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık  katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak, ilimizde vakaların arttığını ve bu süreçte tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Korona virüsle mücadelemizi sürdürüyoruz. Bugün okullarımız açıldı ve okulların açılmasıyla birlikte mücadele çok daha önem kazandı. Okullarımızı bir daha kapatmamak için, çocuklarımızın eğitiminin aksamaması için, hepimizin sağlığı için mutlaka tedbirlere uymaya devam etmeliyiz. Aşı olmayan vatandaşlarımız, aşılarını mutlaka olmalı. Aşı sürecini mutlaka bütün vatandaşlarımızın tamamlaması lazım. Bu süreç çok önemli. İstatistik veriler şunu gösteriyor ki, aşı olmayanların hayatını kaybetme oranı yüzde 90. Aşı olup da hayatını kaybedenlerin ise başka rahatsızlıkları olduğunu ve aşı sürecini tamamlamamış vatandaşlarımız olduğunu da biliyoruz. Bütün Osmaniyeli hemşehrilerimden aşılarını bir an evvel yaptırmalarını, aşı süreçlerini tamamlamalarını ve tedbirlere uymaya devam etmemiz gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Bu, hepimizin sağlığı için çok gerekli ve zorunlu bir durumdur” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.