Genel

Aslantaş Gençlik Kampı’nda gençlere Afet Eğitimi verildi

Osmaniye İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından 06.07.2021 tarihinde Osmaniye Aslantaş Gençlik Kampı’nda gençlere yönelik Afet Bilinci, Hafif Arama ve Kurtarma, Yangın Söndürme ve Çadır Kurulumu konularında eğitim verildi.

160 gence verilen eğitimle ilgili açıklama yapan AFAD İl Müdürü Serhat Bulut “Hem ilimiz hem de ülkemiz açısından afetlere daha hazır ve dirençli bir toplum oluşturma hedeflerimizde gençlerimiz çok önemli bir yere sahip olmakla birlikte, bizler de AFAD İl Müdürlüğü olarak gençlerimizi söz konusu hedeflerimize ulaşmak amacıyla bu sürecin içerisine dahil etmek için gayret ediyoruz ve bunu da başardığımızı düşünüyoruz. Bilindiği üzere AFAD Gönüllüsü olmak için yaş sınırı 18’den 15’e indirilmiş olup, tüm gençlerimizi AFAD Gönüllüsü olmaya davet ediyor, afetlere daha dirençli bir ülke olmak adına sorumluluk almalarını arzu ediyorum. Cennet vatanımızın dört bir yanından gelip de kampta kalan ve eğitimlerimize katılan gençlerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.