Genel

Astsubaylar Günü ve TEMAD’ın Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Astsubaylar Günü Osmaniye’de de düzenlenen törenle kutlandı. Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki tören Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Osmaniye Şubesi Başkanı Şenel Yıldız tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Akabinde ise TEMAD Osmaniye Şube Başkanı Şenel Yıldız konuşma yaptı.

Başkan Şenel konuşmasında şunları söyledi : “Sözlerime geçtiğimiz gün şahadete eren Osmaniyeli Hemşerimizi yad ederek başlamak istiyorum. Mekanı Cennet olsun.Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin 37. Kuruluş Yılının veaynı zamanda Astsubaylar Günü kutlama törenine katılımlarınızdan dolayı Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Osmaniye İl Başkanlığı olarak hoş geldiniz der saygılar sunarım. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği;17 Ekim 1984 yılında 2847 Sayılı Kanunla Kamu Yararına Çalışan Dernekler Statüsünde kurulmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görevyapıp emekli olan astsubaylar ve ailelerinin sosyal, kültürel ve hukuki ihtiyaçlarını karşılamak, askerlik mesleğine ilişkin ortak anılarını yaşatmak ve dayanışmalarını devam ettirmek amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Bundan 37 yıl önce kurulan TEMAD,daha da büyüyerek Türkiye genelinde 96 şube 3 temsilcilikle milletine ve devletine gerektiğinde her türlü desteği veren bir milli güç haline gelmiştir. 120.000 üzerinde emekli astsubay vardır. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ünilke ve inkılapları ışığında yürüyerek emekli astsubayların ailelerini vetoplumun örf ve adetleri ile insan haklarına saygılı, öncelikle mesleki konularımızın çözümüne katkı sağlamayı amaç edinmiştir.TEMAD ülke geneline yayılmış dinamik ve katılımcı teşkilat yapısıyla gönüllülük esasına dayalı karşılıksız bir hizmet anlayışını görev edinmiştir. Derneğimiz; meslektaşlarımızın sorunlarıyla toplumsal konularda çözümler üretmeyi, kamu yararına çalışarak toplumsal faydayı ön planda tutmayı, siyasi partilerle ilişkileri tarafsız bir şekilde yürütmeyi ilke edinmiştir. Bugün gerektiğinde istihdam sağlayabilen ulusal sorunlarda söz sahibi, toplumdaki saygınlığı ve üyeleri arasındaki güçlü bağı ile örnek alınan bir Sivil Toplum Kuruluşu olmayı başarmıştır.

Değerli Meslektaşlarım; önceki yıllardaTürkiyegeneli şubelerimiz ve üyelerimizle büyük bir katılımla ve coşkuyla kutladığımız 17 Ekim Astsubaylar Günümüzü malesef bu yıl tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi nedeniyle aldığımız önlemler kapsamında kısıtlı olarak kutlamak zorunda kaldık. Astsubaylar GünüveTEMAD’ın 37’nci Kuruluş Yıl Dönümünün, meslektaşlarımızın haklı taleplerine olumlu sonuç alabilmesi için bir vesile olmasını umut ediyor, gelecek yıllarda ulusça pandemiyi yenmiş olarak çok daha geniş katılımla kutlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu duygularla Türkiye sınırları içinde ve dışında görev yapan, özellikle Bölücü Terör Örgütleri ile mücadele eden kahraman meslektaşlarımıza başarılar diler, ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi, kurucularımızı ve üyelerimizi rahmet ve şükranla anarak, gazilerimize ve üyelerimize de sevdikleri ile birlikte sağlıklı uzun ömürler temenni ederim.Astsubaylar Günümüz kutlu olsun.”

Emekli astsubay kızı Tuğçe Öztürk’ün okuduğu şiirin ardından Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz tarafından günün anısına Başkan Şenel Yıldız’a plaket takdimi yapıldı. Buradaki törenin ardından Jandarma Gazinosu’nda konuklara ikramlar yapıldı.

Törene Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, TEMADüyeleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti il başkanları ve temsilcileri,sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.