Genel

“ATATÜRK, GELECEĞİ AYDINLATAN BÜYÜK BİR KOMUTANDIR”

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83’üncü yıl dönümü dolayısı ile mesaj yayınladı.

Başkan Kadir Kara mesajında; “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Aziz Türk Milleti’nin birliği ve Türk Vatanı’nın bölünmez bütünlüğü uğruna en karanlık ve en zor zamanlarında kararlılığı ve azmi ile Türk Milleti’nin geleceğini aydınlatan Büyük Komutandır.

Mensubu olduğu Türk Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla, vatan toprakları üzerinde verilen İstiklal mücadelesini benim en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır.

Şüphesiz ki; Mustafa Kemal Atatürk, ölümüyle necip Türk Milleti’nin yüreklerinde ölümsüzleşen büyük devlet adamıdır.

İstiklal mücadelesini destanlar yazarak kazanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve kahraman ecdadımızın bizlere miras bıraktığı kutlu vatanımız Türkiye Cumhuriyetimizi aynı ruhla aynı kararlılıkla yaşatmaya ve yükseltmeye yeminliyiz.

Bölünmez bütünlüğümüz ve birlik-beraberliğimiz uğruna mücadelemiz ebediyen sürecektir.  

Bu duygularla, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Banisi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyor, tüm silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna asil kanlarını döken tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.“ ifadelerini kullandı.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.