Genel

AVRUPA BOKS ŞAMPİYONU CİNKARA’DAN OGC’YE ZİYARET

AVRUPA Boks Şampiyonu Hüseyin Cinkara, Osmaniye Gazeteciler Cemiyetini (OGC) ziyaret etti. TÜMSAD Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, Andırınlılar Derneği Başkanı Yunus Temiz ve İşadamı Mümtaz Bal’ında eşlik ettiği ziyarette, ünü boksör Gökhan Erkmen Toplantı Salonunda basın mensupları ile bir araya geldi. OGC Başkanı İsrafil Avcı, Cinkara’ya nazik ziyareti için çok teşekkür ederek, “Hüseyin kardeşimizin desteği ile kentimizin adının duyurulması anlamında Osmaniye’mizde bir boks organizasyonu planlıyoruz. Hüseyin bu anlamda bizim onurumuz gururumuzdur. Bizlere öncülük edip 5 sporcudan oluşan bir turnuva planlayacağız. Ketin adının duyurulmasında çok önemli bir organizasyon olacağını duyuyoruz. Kendisi Almanya’da yaşıyor ama her maçında her başarısında memleketinin ismin ve her şeyden en önemlisi de ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırması bizleri son derece mutlu ediyor, gururlandırıyor. Kendisini hem başarısından dolayı hem de memleketine olan ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

2021 Avrupa Boks Şampiyonası’nda Şampiyonluk Kemerini Beline Takan ünlü Boksör Hüseyin Cinkara ise şöyle konuştu: “Tüm hemşerilerime selam olsun. Bir sevinçle geldim buraya. Ben Avrupa şampiyonluğuna, azim, inanç ve iman gücü ile geldim. Çalışarak, disiplinle geldim. Bundan sonraki hedefimiz dünya şampiyonluğu. İslam alemini layığı ile temsil etmek.”

Osmaniye’nin tanıtımı adına düzenlenmesi düşünülen bir boks organizasyondan mutlu olacağını ifade eden Cinkara, bu konuda elinden geldiğince destek olacağını sözlerine ekledi.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.