Genel

AYŞEGÜL ŞAHİNOĞLU ALDIĞI DESTEKLE İŞYERİNİ AÇTI

Engelli kişilerin öncelikle kendi geçimlerini sağlamak sonra da yeni üretime ve istihdama katkı sunmak amacıyla İŞKUR tarafından hayata geçirilen Engelli Bireylere Hibe Desteği kapsamında hazırladığı projesi kabul edilen ve kendi işinin patronu olan Ayşegül ŞAHİNOĞLU aldığı destekle işyerini açtı.

 Çalışma ve İş Kurumu Kadirli Hizmet Merkezi Müdürlüğü yetkilileri de işyeri açan engelli vatandaşımızı iş yerinde ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Kadirli İŞKUR Şube Müdürü Bülent Öner ziyaret esnasında yatığı açıklamada engelli bireylerimiz kendi iş yerlerini açarak aktif işgücüne dahil olmalarının önemli olduğunu ifade etti. Ayrıca Şube Müdürü Bülent Öner devlet tarafından desteklenen ve engellilere yönelik hibe desteği ile engelli vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceklerinin de altını çizdi.

 Bu projelerin dezavantajlı grupların sosyal hayata ve işgücüne katılımı kolaylaştırdığını belirterek istihdam artışına dikkat çeken Bülent Öner sunulan bu hibe desteğinin; kuruluş desteği, gider desteği ve demirtaş desteği olacak şekilde en fazla 65 bin TL’ye kadar yapıldığını sözlerine ekleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.