Genel

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI, VALİ  YILMAZ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Mücadelemizi sürdürürken değişik bakış açıları kazandıracak farklı yöntemleri de deneyelim. Uyuşturucu alışkanlığı kazandırmak isteyen, uyuşturucu ticareti yapan, bu illeti yayanlar her türlü yöntemi, her türlü teknolojik imkânı maalesef kullanıyorlar. Dolayısıyla biz de Devlet olarak, Devletin kurumları olarak, vatandaş olarak, sivil toplum kuruluşları olarak bu mücadeleyi onlardan daha önde, yayılmasını önleyecek, kontrol altına alacak, onlara meydan vermeyecek bir anlayışı hakim kılmak ve mücadelemizde başarılı olmak zorundayız.” Dedi.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında yapıldı. Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı adına Belediye Meclis Üyesi Mehmet Fatih Özdokur, Vali Yardımcısı Yunus Emre Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Murat Karabulut, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, ilgili kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü adına Sosyolog Sultan Can, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ali Poyraz kurum olarak yaptıkları çalışmaları sunumlarıyla anlattılar.

Toplantı sonunda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Mücadelemizi sürdürürken değişik bakış açıları kazandıracak farklı yöntemleri de deneyelim. Uyuşturucu alışkanlığı kazandırmak isteyen, uyuşturucu ticareti yapan, bu illeti yayanlar her türlü yöntemi, her türlü teknolojik imkânı maalesef kullanıyorlar. Dolayısıyla biz de Devlet olarak, Devletin kurumları olarak, vatandaş olarak, sivil toplum kuruluşları olarak bu mücadeleyi onlardan daha önde, yayılmasını önleyecek, kontrol altına alacak, onlara meydan vermeyecek bir anlayışı hakim kılmak ve mücadelemizde başarılı olmak zorundayız. Bu anlamda mücadelesini sürdüren herkese çok teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi, her zaman söylüyorum, tekrar tekrar da söyleyeceğim, gönüllü ve istekli vermeliyiz. Şu anda Türkiye genelinde, uyuşturucu ile mücadelede olsun, asayişsizlikte olsun, göçmen kaçakçılığı ile mücadelede olsun, terörle mücadelede olsun hemen her alanda çok iyi gidiyoruz. Geçen yılın aynı ayında ne durumdayız bu ay ne durumdayız, Türkiye ne durumda biz ne durumdayız kıyaslamasını yapıyoruz. İyi gidiyoruz Allah’ın izniyle. Her alanda iyi gidiyoruz, burada da en iyi sonuçları almak için hep beraber mücadelemizi sürdüreceğiz. ”dedi. Vali Yılmaz, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.  

        Toplantı, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.