Genel

BAROSU 10 KASIM MESAJI

Osmaniye Barosu tarafından  Atatürk’ün 83. Ölüm yıldönümü nedeniyle yapılan  10 Kasım mesajında şöyle denildi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ‘benim manevi mirasım akıl ve bilimdir’ diyen eşsiz devlet adamı Büyük Önder Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 83. yıl dönümünde O’nu rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

Bizler  tarihimize yön veren ve geleceğimizi aydınlatan Büyük Önderimizi  hiçbir zaman unutmadık , unutmayacağız.          

O, Türk Ulusuna daima güvenmiş, en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti ve devrimlerini Türk gençliğine emanet etmiştir. Atatürk’ü andığımız bu günde  O’nu yas tutarak değil,bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetine yapabileceğimiz katkı ve çalışmaları konuşarak anmalıyız.Atatürk ve devrimleri ise  bu yolda rehberimiz olacaktır. Büyük önderin  fikir ve düşüncelerini iyi anlayıp uygulamaya koymak her vatandaşın en asil vazifesi olmalıdır.          

Biz de Osmaniye Barosu olarak büyük önderin kurduğu Cumhuriyetin kazanımlarına  ve O’nun aziz hatırasına sahip çıkacağız.          

Bu düşüncelerle, her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım gününde de Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet ,minnet ve her geçen gün artan bir özlemle anıyoruz.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.