Genel

Başkan Şahin, çocuğunu okutmak isteyen anneye destek istedi!

Bahçe Ziraat Odası Başkanı Fatma Şahin, Arıklıkaş köyünde bir çiftçi aileyi ziyaret etti. Başkan Şahin, çiftçi ailenin sorunlarını dinledi ve destek istedi.

Başkan Şahin “Arıklıkaş köyünde, 1 ineği ve el becerileri marifeti geliri ile 4 çocuğuna ve evine bakan annemizi ziyaret ettik. Kırsaldaki yaşamın ayakta kalma mücadelesi olarak; 3 kızı 1 oğlu olan annemizin geçim çilesini dinledik. Annemizin anlattıkları kırsalda yaşayan küçük aile işletmelerindeki sorundur. Bahçe Ziraat Odası Başkanlığı olarak; Tarım Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli’ye öneri sunmak isteriz. 1 inek 4 günde bir torba yem tüketiyor ve torbası 170,00 TL’dir. 1 inek ayda 7,5 torba yem tüketiyor ve aylık yem gideri toplamı 1,275.00 TL’dir. Bu şekildeki küçük aile işletmelerinin korunması ve çocuklarının eğitimi için hiç zor değildir ki! Bir ayda bir ineğin yem maliyeti aylık eğitim desteği olarak anneye verilsin. Üretici ve eğitim korunmalıdır” dedi.

Başkan Şahin’e ziyareti için teşekkür eden çiftçi anne ise “Eşim yaz aylarında il dışında cami minaresi yapar ve kışın iş olmaz ve artık bu sektörde iş yok. Bir ineğim var onun sütünü değerlendirerek evimizin erzak ihtiyacını karşılıyoruz. Turşu yapıyorum elime ne geçti ise onu değerlendiriyorum. Eşimin geliri ile de çocuklarımızı okutmaya çalışıyoruz. Bir torba inek yemi 170,00 TL, hiç samandan falan bahsetmeyeyim. Bir torba yem 4 gün gidiyor ve hesabı siz yapın artık.

Kısacası kışın 20 bin ile 30 bin borçlanıyoruz, yazın da onu ödemek için gece gündüz çol çocuk çalışıyoruz. Bir kızım Konya’da Üniversitede okuyor. Bu sene kazandı. Onu okutmak istiyorum, destek verirseniz o bana yeter” dedi.

Özlem AVCI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.