Genel

BAŞKAN  TOPAL: “BAL SATIŞI İŞLEMİNİ ALICI VE SATICIYI  MAĞDUR ETMEDEN SAĞLAYACAĞIZ”

          Osmaniye Merkez ve ilçeleri Bal Üreticileri  Birliği 1 olağan genel kurulu toplantısı 19.04.2024 Tarihinde Cuma günü saat:10.00’ da Birlik binasında yapıldı,

 İl Tarım Müd.Temsilcileri;  Salih Karaküçük  ve Rauf KOÇ katıldığı Genel kurluda,çoğunluk sağlandıktan sonra  Divan başkanlığına Birlik üyelerimizden Üzeyir KEKİK  Divan başkan yardımcılığına Ahmet YUMŞAK Katipliğe  Tufan KURULDAK, Oy tasnifçiliğine Harun Reşit KARABAĞ oy birliği ile seçildiler, Divan başkanı tarafından Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından diğer gündem maddelerine geçildi.  Faaliyet raporunu  okunmasının ardından,kısa bir konuma yapan Birlik Başkanı İsmet TOPAL yaptığı konuşmasında;                                 

                Sayın divan üyeleri ve değerli Arıcılarımız;Bilinçli bir şekilde Arıcılık  yapmak için, Osmaniye Merkez ve ilçeleri bal Üreticiler Birliği birliğine İl ve İlçemizin ihtiyacı olduğu düşünülerek Osmaniye Merkez ve ilçeleri bal Üreticiler Birliği birliğini 27 güzel yürekli yiğit arkadaşlarımızla birlikte  kurmak nasip oldu. Böylece İl ve ilçelerimize bir kurum kazandırılmıştır.   Bal Üreticiler Birliğinin kurulmasına öncülük ederek başlattığımız çalışmalarla Arıcılarımızın  temel ihtiyaçlarının karşılanması yönünde 2023 yılında Birliğimizin kurulmasından itibaren yaptığımız çalışmalardan bu güne kadar arıcılarımıza kovan, petek, Beleme şekeri ve diğer ekipman destekleri vererek yeni yeni arıcı yetişmesine ve arıcılığın gelişmesine olumlu katkılarda bulunduk.

             KALİTELİ, SAĞLIKLI, PAZAR DEĞERİ YÜKSEK  ARI ÜRÜNLERİ  VE BAL ÜRETECEĞİZ

 Birlik Başkanı İsmet TOPAL;İnşallah birlik olarak Bölgemizde İl ve ilçelerimizde her zaman sahada olacağız, arıcılarımızın bütün sıkıntıları  ile yakından ilgilenerek, bilimsel ve teknik olarak,ucuz girdi maliyetleri ile kaliteli, sağlıklı, Pazar değeri yüksek  arı ürünleri  ve bal üreteceğiz.  Arıcılarımızın problemlerini çözmek için,Üniversite, Belediyeler,İl, ilçe tarım ve orman müdürlüğü, Halk eğitim müdürlüğü ve  bütün yetkililerle, hep birlikte koordineli çalışarak, İl ve ilçelerimizde  arıcılığın gelişmesine olumlu katkılar  yapacağımıza inanıyorum. Birliğimiz  adına  Üyelerimizin üretmiş olduğu kaliteli arı ürünleri ve ballarını alıcı ve satıcıyı mağdur etmeden satılmasını sağlayacağız.

            ARISI OLANLARK BİRLİĞE ÜYE OLSUNLAR

   Başkan TOPAL, “ Buradan bütün arıcılarımıza sesleniyorum: Birlik olarak Bütün üyelerimiz 3 er Kğ. Petek, Çıta teli dağıtımı yapıyoruz.  inşallah üyelerimize ilerleyen zamanlarda ihtiyacına göre daha  güzel destekler vereceğiz. Arısı olan bütün arkadaşlarımızı birliğimize üye olmaya  davet ediyorum.

               Bu duygu ve düşüncelerle,Şahsım, yönetim kurulu ve üyelerimiz adına, kuruluşumuzdan bu güne kadar emeği geçen,bizlere maddi manevi destek veren herkese ve değerli büyüklerime  sonsuz teşekkür ediyorum. Osmaniye Merkez ve ilçeleri Bal Üreticiler Birliğinin 1 olağan genel kurulu Ülkemize, İlimize ve ilçelerimize arıcılarımıza, birliğimize hayırlı olmasını diliyor,  Saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.           

               Yapılan seçim sonucunda Osmaniye Merkez ve ilçeleri bal Üreticiler Birliği Yönetim kurulu Asil üyeliklere  İsmet  TOPAL,  Üzeyir KEKİK,  Ahmet YUMŞAK,  Halil OĞULCAN,   Halil TORUN , Saim KIRTÜRK ve Harun BAKIR    seçildiler.                                                  

          Denetim kurulu asil üyeliklerine de; Bahadır GÖK, Mahmut  SAİL ve İdris  SAÇAK   seçildiler. Topal: “Göreve seçilen bütün arkadaşlara çalışmalarında başarılar diliyoruz. Osmaniye Merkez ve ilçeleri bal Üreticiler Birliği il ve ilçelerimize  Hayırlı olsun” dileğinde bulundu.

HASAN KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.