Genel

Baştuğ Çelik Sanayi A.Ş.’nin kurucusu Hüseyin Baştuğ vefat etti

Payas’ta faaliyet gösteren Baştuğ Çelik Sanayi A.Ş.’nin kurucusu Hüseyin Baştuğ vefat etti.

Bölgede çelik sektörünün duayen isimlerinden Hüseyin Baştuğ, Türkiye’nin İSO 500’de en büyük sanayi kuruluşları arasında 43’ncü sırada yer alan Baştuğ Metalurji Sanayi A.Ş’nin kurulmasında 2008 yılında evlatları Namık Yaşar Baştuğ, Mustafa Baştuğ ve Doğan Hakan Baştuğ’a büyük destek verdi.

Türkiye’nin kalkınması, katma değeri yüksek ürün yelpazesine öncelik verilmesi, ihracatta söz sahibi bir ülke olunması, yerli ve milli sanayi hamlesi ile istihdamın önemini her fırsatta vurgulayan Hüseyin Baştuğ, tam bir memleket aşığı, vatanına ve milletine hizmeti şiar edinmiş önemli bir isimdi.

Baştuğ ailesinin babası hayırsever iş insanı Hüseyin Baştuğ, bir süredir sağlık sorunları nedeniyle tedavi görüyordu. Tedavi gördüğü Gelişim Hastanesi’nde vefat eden Hüseyin Baştuğ, 27 Temmuz Salı günü Öğle Namazı’na müteakip kılınan cenaze namazının ardından Payas Asri Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’nda toprağa verildi.

Hacer Baştuğ’un eşi, Ahmet, Namık Yaşar, Mustafa, Dürdane ve Doğan Hakan Baştuğ’un babaları Hüseyin Baştuğ’a Allah’tan rahmet, ailesinin şahsında tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.