Genel

BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR VE ERASMUS + DEĞİŞİM PROGRAMI KAPSAMINDA MACARİSTAN HEYETİNDEN OKÜ’YE ZİYARET

Ziyaret programı ilk olarak Üniversite Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlık Toplantı Salonu’nda  University of Nyigeryhaza Öğretim Üyesi  Dr. Judit Csabai’in sunumu ile başladı. Dr. Judit Csabai
 sunumunda  “Türkiye (Osmaniye), Litvanya ve Macaristan’da” ortak yürütülen çalışmanın  sonuçları hakkında  OKÜ  öğretim üyelerine bilgiler  aktardı.Macaristan’ın University of Nyigeryhaza Öğretim Üyeleri toplantı bitiminde Üniversite Rektörü Prof. Dr. Turgay UZUN’u makamında ziyaret etti ve yürütülen ortak çalışmalar hakkında bilgi verdi

Bilimsel Araştırmalar ve Erasmus + Değişim Programı kapsamında Macaristan’ın University of Nyigeryhaza Biyoloji Bölümü ve Ziraat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Dr. Judit  Csabai ve Dr. Zsolt Hörcsik,  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesine  ziyarette bulundu.

Ziyaret programı ilk olarak Üniversite Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlık Toplantı Salonu’nda  University of Nyigeryhaza Öğretim Üyesi  Dr. Judit Csabai’in sunumu ile başladı. Dr. Judit Csabai
 sunumunda  “Türkiye (Osmaniye), Litvanya ve Macaristan’da” ortak yürütülen çalışmanın  sonuçları hakkında  OKÜ  öğretim üyelerine bilgiler  aktardı.

Macaristan’ın University of Nyigeryhaza Öğretim Üyeleri toplantı bitiminde Üniversite Rektörü Prof. Dr. Turgay UZUN’u makamında ziyaret etti ve yürütülen ortak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Rektör  Prof. Dr. Turgay Uzun, konuklarına  çalışmalarında başarılar diledi ve ziyaretleri dolayısıyla teşekkür etti. 

Konuklar, Rektörlük makamını ziyaret ettikten sonra  Üniversite Dış İlişkiler Birimi Erasmus Ofisi’ni de ziyaret etti.

 Ziyarette OKÜ  Rektör Danışmanı ve aynı zamanda Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü  Doç. Dr. Ceyhun YÜKSELİR ile çeşitli fikir alışverişinde bulundular.

Macaristan’ın University of Nyigeryhaza öğretim üyelerinin Üniversitede  gerçekleştirmiş olduğu toplantı ve  ziyaretlerde OKÜ  Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölüm’ü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüsniye SAĞLIKER de eşlik etti.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.