Genel

Bin 360 paket kaçak sigara ile 51 kilo kaçak nargile tütünü ele geçirildi

Osmaniye’de şüphe üzerine durdurulan fıstık yüklü kamyonda polis ekipleri tarafından yapılan aramada, bin 360 paket kaçak sigara ile 51 kilogram kaçak nargile tütünü ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri haksız kazancın ve vergi kaybının önlenmesi amacıyla uygulama yaptı. Uygulama kapsamında şüphe üzerine durdurulan bir kamyonda, fıstık torbalarının yüklü olduğunu gören ekipler sürücünün şüpheli davranışlarından dolayı kamyonda detaylı arama yaptı. Fıstık torbalarını tek tek indirerek arama yapan ekipler, torbaların arasına gizlenmiş halde 51 kilogram kaçak nargile tütünü ile kamyon kasasının tahta kısımlarına zulalanmış halde bin 360 paket kaçak sigara ele geçirdi.
Bu arada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde yapılan diğer denetimlerde ise 3 bin 230 paket kaçak sigara ele geçirildiği ve toplamda 4 bin 590 paket kaçak sigara bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nün haksız kazanç sağlama ve kaçakçılıkla mücadelesinin kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.