Genel

BİZLER; VATAN AŞIĞI, BAYRAK SEVDALISI CESUR VE KORKUSUZ TÜRK MİLLETİ’YİZ

Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yılmaz mesajında şunları söyledi:

“Bugün 30 Ağustos; Kahraman Türk’ün dünyanın en büyük sömürge güçlerine karşı verdiği İstiklal Mücadelesini, Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle kesin bir zaferle taçlandırdığı gün!

Bugün; tarihimize zaferler ayı olarak geçen Ağustos ayında, milletçe birlik ve beraberliğimizi, vatanımıza sevdamızı ve bayrağımıza aşkımızı tüm dünyaya haykırdığımız gün!

Bugün, sınırlarımızın içinde ve dışında yürüttüğümüz mücadele; bu tarihi duruşumuzdan asla taviz vermediğimizin ve vermeyeceğimizin en net ifadesidir. 15 Temmuz’daki şahlanışımız, sınır ötesi operasyonlarımız, üç tarafımızı çevreleyen denizlerde Mavi Vatan’ı koruma ve savunma azmimiz, bağımsız ve güçlü Türkiye’nin kararlı yürüyüşüdür.

Çünkü bizler; düşmana ilk kurşunu sıkan Kara Mehmetler, Kurtuluş mücadelesindeki Halide Edipler, I. Dünya Savaşı’ndaki Seyit Onbaşılar, elinde silahla düşmana yürüyen Kara Fatmalarız…

Çünkü bizler: Sarıkamış’ta donarak ölen binlerce şehidiz, Çanakkale’de ayağındaki bez parçasıyla mücadeleye devam eden Mehmetçiğiz, heybesinde azığı olmadan savaşan Kuva-i Milliye’ninta kendisiyiz. Çünkü bizler: Türk Evlatları, Vatan Aşığı, Bayrak Sevdalısı cesur ve korkusuz Türk Milleti’yiz.

Teslim olur muyuz hiç! Vatan uğruna feda edecek bir canımız kalsa, kırpmadan gözümüzü, akıtırız kanımızı… Çünkü biz: yiğit, mert ve cesur Anadolu evlatlarıyız…

Ne geçmişte bu toprakları işgal etmeye izin verdik ne de gelecekte vereceğiz. Bu vatan bizim, ve onu sonsuza dek koruyup yaşatacağımıza ant içmişiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bize bu büyük zaferi armağan eden büyük önder Atatürk’ü ve onun silah arkadaşlarını, hak yolunda istiklali uğruna bu ülke için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

Ne Mutlu Yüreği Bayrak Aşkıyla Çarpan Yiğitlere, Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.