Genel

BU DUYURU İŞ ARAYANLAR İÇİN

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu  tarafından yayımlanan işçi alım ilanlarında artış yaşanmaya devam  etmektedir.

 Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet ALTUNKAYNAK, yaptığı açıklamada açık iş ilanlarının Kurumumuzun  internet sitesi (https://esube.iskur.gov.tr) üzerinden yayımlandığını ve yayımlanan bu ilanlarında artış olduğu bilgisini paylaştı.

İŞKUR Meslek Danışmanı İbrahim ÖKSÖZ’den alınan bilgiye göre, Açık iş ilanları arasında sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmaların Toz Altı Kaynak Operatörü, Çelikhane İşçisi, Tornacı, Endüstriyel ve Yapısal Çelik Konstrüksiyon İşçisi, Filtre İmal İşçisi, İplik Eğirme Operatörü, Tekstil Mühendisi, Makine Mühendisi vb. mesleklerdeki ilanları olduğu gibi Sekreter, Büro Memuru, İnsan Kaynaklı Uzmanı, Satış Danışmanı, Pazarlamacı gibi idari birimde değerlendirilecek mesleklerde de iş ilanları bulunmaktadır.

 Özellikle son zamanlarda covid-19 tedbirleri gözetilerek gerçekleştirilen işletme ziyaretlerinin açık iş ilanlarının artmasına katkı sağladığını gözlemlediklerini belirten Altunkaynak bu ziyaretler esnasında Kurumun sunduğu teşvik ve programların tanıtılmasının ve anlatılmasının da açık iş ilanı sayısındaki artışa katkı sunduğunu belirtti.

 İŞKUR’un İşçi ile işveren arasında köprü vazifesi gördüğünü belirten Ahmet Altunkaynak bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Organize Sanayi Bölgesinde en çok işçi çalıştıran firmalar arasında yer alan TOSÇELİK PROFİL VE SAC ENDÜSTRİSİ A.Ş.’ye işletme ziyareti gerçekleştirdikleri söyledi. Yapılan bu ziyaret sonunda Tosçelik firmasının Kuruma işçi talebinde bulunduğunu belirtilerek İŞKUR’da bulunan Aday Bilgi Formunu dolduran kişilerin firma tarafından iş görüşmesine davet edildiğini açıkladı. Firma yetkililerinde alınan bilgiye göre işe alınacak işçilerin bir kısmı Tosyalı Holding bünyesinde kurulacak olan yeni işletmede işbaşı yapacakları belirtildi.

 İŞKUR’a kayıtlı olan işsiz vatandaşlarımız açık ilanlardaki özellikleri (yaş, eğitim vb kriterlerin) sağlaması halinde İşe Gönderme Formuyla birlikte iş görüşmesine yönlendirilmektedir. Etkin ve sonuç odaklı bir iş görüşmesi yapılabilmesi amacıyla yönlendirme yapılmadan önce ihtiyaç duyulması halinde iş arayan vatandaşlara Mülakat ve İş Görüşme Teknikleri hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.