Genel

BU MİLLETİN EKMEĞİ İLE OYNAMAYIN

Saadet Partisi il binasında; Sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla birlikte açıklama yapan Sp İl Başkanı Eroğlu; Bu mantalite değişmeli dedi.

Temel gıda ürünlerini devlet süspanse etmeli.. Ekmekteki haksız vergileri, işcilerden alınan vergileri kaldırmalı. Haksız kazanç sağlanması önlemeli vatandaşa ekmeği ucuz yedirtmeli dedi. Unun giriş KDV si yüzde bir. Ekmekte yüzde 8 bunun acilen düşmesi gerekir dedi. Fırında çalışan işcinin SSk primi ve pirimin üzerinden işçiden alınan verginin de  kalkması gerekir.. Fırıncı karı, bakkal, karı da denetlenebilir makul olmalı dedi.

Belediyelerin bir denetleyici olmasının yanında Halk ekmek fabrikalarını kurarak mahallelerde satış büfeleri kurarak fakir halka yardımcı olması gerekir dedi..

Rahmetli Erbakan Hocaya sorulan soruyu hatırlattı. Fakir fukaranın sofrasında siyasiler boy gösteriyor, sizi göremiyoruz dediklerinde Erbakan Hocamız; Biz sofraya oturarak onun sofrasındakini yemek değil, sofrasına ne ilave yapabiliyoruz ona bakarız diyordu.. Bu bayram münasebeti ile bayramlalmada tüm devlet erkanının bir araya geldiğinde; bu konu hakkında ne görüşüldü, hangi fikir değerlendirildi merak ediyorum dedi.

Sayın hükümet ve muhalefet millet vekillerimiz, Sayın Belediye başkanımız ve Sayın idarecileriniz bu konuyla ilgili fikirlerini bu millet için önemsiyorum dedi..

SSK ve Bağ kur emeklilerinin 1500, 1800, 2000 TL aldığı bir ortamda 500, 600 TL sırf ekmeğe para verirse yanına ne alabilir dedi.. Konuşmasının sonunda açıklamaya katılan Agd Mgv, Cansuyu Derneği, Öğder başkanları ve katılan vatandaşlara da teşekkür ederken yetkililere bu milletin ekmeği ile kimseye oynattırmayın. Milletin ekmeğini fırıncılar odasının vicdanına bırakmayın, onları da zan altında bırakmayın bayram günü millete sahip çıkın diye seslendi.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.