Genel

Çamlıkevler civarındaki orman yangını korkuttu

Osmaniye’de yerleşim yerine yakın olan ormanlık bir alanda yangın çıktı. Yangına müdahale edilirken, bazı evler tedbir amaçlı boşaltıldı.
Osmaniye Devlet Hastanesi’nin yakınında yer alan Çamlıkevler Mahallesi’nin ormanlık alanında önceki gün öğleden sonra yangın çıktı. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine yangın yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Bu sırada yangına polis de TOMA ile de müdahale etti. Yangın yerleşim yerine yakın yerde çıktığı için Çamlıkevler’de bazı evler tedbir amaçlı boşaltıldı. Yangını söndürme çalışmaları devam ederken, yangın yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans ekipleri sevk edildi.

Yangının boşaltılan evlere ulaşmaması için helikopterler ile evlere yakın bölgelere havadan söndürme çalışması yapıldı. Karadan da onlarca ekip alevlere müdahale etti. Çalışmalarda bazı itfaiye eri ve vatandaşlar da dumandan etkilendi. Dumandan etkilenenlere sağlık ekipleri olay yerinde müdahale etti.

Bu arada olay yerine gelen Vali Dr. Erdinç Yılmaz da yangınla ilgili bilgi aldı. Vali Yılmaz, yangın ile ilgili yaptığı açıklamada, “Serası olan bir vatandaş spiral makineyle çalışırken kıvılcım yayılması sonucu yangın çıkıyor. Yangını çıkaran kişiler şu an tespit edildi. Şu anda kontrol altında. Eğer aksi bir durum olmazsa rüzgar var biliyorsunuz. Tabi ki çok üzgünüz yangından ve yanan ormanımızdan dolayı. Fakat tesellimiz can kaybı olmamasıdır. Alevler evlere gelecekti ancak kontrol altına alındı şükürler olsun. Şu anda da söndürme çalışmaları devam ediyor. İnşallah çok uzun sürmeyecek ve kontrol altına alınacak. Bir evimizin de çatı kısmında alevlenme oldu ama çok erken bir şekilde müdahale edildi” dedi.

Havadan 3 helikopter ile karadan 300 kişilik ekiple, 12 arazöz, 12 itfaiye, 7 iş makinesi ve 2 polis TOMA’sının müdahale ettiği yangın, yaklaşık 4 saatlik çalışma sonunda kontrol altına alındı ve soğutma çalışması başlatıldı.
Bu arada çıkan yangınla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.