Genel

CANDAN TEBRİKLER KOMUTANIM

KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanı olarak görev yapan Hemşerimiz Tümgeneral Zorlu TOPALOĞLU bugün açıklanan Yüksek Askerî Şûra Kararı ile “Korgeneral” rütbesine terfi etti.

Hemşerimiz  Zorlu TOPALOĞLU’nu tebrik ediyor, yeni rütbesinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

ZORLU TOPALOĞLU KİMDİR?

Aslen Osmaniye’li olan Zorlu Topaloğlu, hatırlanacağı üzere Türkiye Cumhuriyeti Macaristan Büyükelçiliği Askeri Ateşeliği, KFOR Kosova Barış Gücü Türk Temsil Heyeti Başkanlığı görevlerinde de bulunmuştu.

KORGENERAL RÜTBESİ

Korgeneral, birçok ülkenin kara ve hava kuvvetlerinde asıl görevi kolordu komutanlığı olan ve tümgeneral ile orgeneral arasındaki askerî rütbedir. Görevi kolordu komutanlığı veya kuvvet komutanlığı kurmay başkanlığıdır. NATO kodu OF-8’dir. Deniz Kuvvetlerindeki karşılığı koramiraldir. Rütbe bekleme süreleri 4 yıldır.

KORGENERAL KAÇINCI RÜTBE?

Korgeneral: Türk Silahlı Kuvvetlerinde yer alan ikinci en yüksek rütbedir. 4 yıl görev süresi bulunmaktadır. Orgeneral: 4 yıl görev süresi bulunmaktadır. Askeriye içinde en kıdemli rütbelerden biridir.

https://tr.wikipedia.org/

Bu vesile ile  kıymetli Hemşerimiz  Zorlu TOPALOĞLU’nu tebrik ediyor, yeni rütbesinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

HASAN KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.