Siyaset

CHP OSMANİYE İL BAŞKANI MEHMET AŞIK: “CHP’Yİ KURANLAR, SERVET İÇİN DEĞİL, DEVLET KURMAK İÇİN SİYASET YAPMIŞLARDIR!”

CHP Osmaniye  İl Başkanı  Mehmet  AŞIK: “Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’dir! Cumhuriyet Halk Partisini kuranlar servet kurmak için siyaset yapmamışlardır, devlet kurmak için siyaset yapmışlardır! Cumhuriyet Halk Partisi; emperyalizme, sömürgeciliğe, işgalcilere karşı bağımsızlık savaşı vererek tarih yaratmıştır ve yarattığı tarihin de kitabını yazmıştır! İşte Nutuk” dedi.

    CHP Osmaniye İl Başkanı Mehmet AŞIK: “Cumhuriyet Halk Partisi, ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde, öncülüğünde, 9 Eylül 1923’te Halk Fırkası adı ile kurulmuştur. Cumhuriyet’in ilanından sonra 1924’te Cumhuriyet Halk Fırkası adını, 1935 yılında ise Cumhuriyet Halk Partisi adını almıştır. 1927 yılında Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik Cumhuriyet Halk Partisinin 4 temel ilkesi iken; 1935 yılında Devletçilik ve Devrimcilik ilkeleri de oklara eklenerek partimizin amblemi altı oka çıkarılmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi sipariş üzerine dilekçeyle kurulan düzen ve dönem partisi değildi” dedi.

CHP’nin  98. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Osmaniye Devlet Bahçeli Bulvarı Atatürk Anıtı önünde sabah saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal marşımızın söylenmesi ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan CHP Osmaniye İl Başkanı Mehmet AŞIK, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi; savaş meydanlarında kurulan, kökleri müdafaa-i hukuka, Kuvayımilliyeye dayanan, kurtuluşun ve kuruluşun partisidir! Cumhuriyet Halk Partisi, tek partili dönemden çok partili döneme geçerek, demokrasi ve özgürlüklerin temelini atan partidir!

Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu ve ilk Genel Başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde, ülkenin kurtarıcısı ve kurucu partidir! Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyeti kuran ve ona en çok sahip çıkan, saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve ulusal birliği sağlayan partidir!

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında da üretimi, bilimi, sanatı, refah dolu ve aydınlık bir geleceği bu ülkeye tekrar getirecek olan partidir!

Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede savaşı bitirip huzuru getiren partidir! Cumhuriyet Halk Partisi halkıyla yürüyen; dil, din, ırk, mezhep gözetmeksizin hiçbir ayrım yapmadan, tüm kesimleri kucaklayan partidir! Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’dir! Cumhuriyet Halk Partisini kuranlar servet kurmak için siyaset yapmamışlardır, devlet kurmak için siyaset yapmışlardır! Cumhuriyet Halk Partisi; emperyalizme, sömürgeciliğe, işgalcilere karşı bağımsızlık savaşı vererek tarih yaratmıştır ve yarattığı tarihin de kitabını yazmıştır! İşte Nutuk!

Başkan Aşık, konuşmasını” Bu duygu ve düşünceyle Cumhuriyet Halk Partisinin 98. kuruluş yıl dönümünü; örgütüm ve tüm halkımız adına kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” diyerek tamamladı.

Bu yıl diğer muhalefet parti il ve ilçe başkanlarının da katılımı ile bayram havasında gerçekleşen  anma törenine CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Özgün,CHP İl ve Merkez İlçe Kadın kolları başkan ve üyeleri,  çevre ilçe ve belde CHP’li belediye başkanları, çevre ilçe ve belde teşkilat başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldılar.Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.