Genel

Çolpan, “Reklam olmayan ürün, HİÇ BİR ZAMAN PARA ETMEZ”

Geçtiğimiz günlerde kongresi gerçekleşen Osmaniye’yi Tanıtma Derneği Başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeleyen Gazeteci Bahri Çolpan, Osmaniye Valisi Dr.Erdinç Yılmaz ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş’u derneğin yeni yönetimi ile birlikte ziyaret ederek, derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretlerde önemli konulara değinen Başkan Çolpan, “Reklam olmayan ürün, hiçbir zaman için para etmez. Derneğimizin kurulmasıyla birlikte, Osmaniye’nin tanıtılma oranı yükseldi. Özellikle Osmaniye Fıstığı’nın tanınması içinçok emek verdik” dedi.

2017 yılında 40 kişilik bir arkadaş gurubuyla derneği kurduklarını dile getiren BaşkanÇolpan, “Derneğin kurulmasıyla birlikte Osmaniye’nin tanıtılma oranı yükseldi. Osmaniye fıstığının tanınması içinçok emek verdik. Nihayetinde verdiğimizmücadele sayesinde ulusal televizyonlarda Osmaniye fıstığının adını sıkça duymaya başladık. Ayrıca Türkiye genelindeki birçok ulusal çerez firması Osmaniye Fıstığı olarak ürettiğiürünlere damga vurmaya başladı. Mücadelemiz sayesinde Osmaniye Fıstığı, önümüzdeki yıllarda değerininüzerinde para edecektir. Unutulmamalıdır ki, reklam olmayan ürünhiçbir zaman için para etmez. Osmaniye Fıstığı layık olduğu yere kesinlikle gelecektir. Ayrıca Osmaniye’yi Uluslararası Tanıtma Derneği olarak kurulan derneğimiz, çeşitlieleştirilere maruz kalınca bizde adını Osmaniye’yi Tanıtma Derneği olarak değiştirme kararı aldık. Derneğimizin yeni adı hayırlı uğurlu olsun. Kentimizi tanıtmak adına güzelişlere imza atmak nasip olsun” diye konuştu.

Bahri Çolpan’ınbaşkanlıkettiği Osmaniye’yi Tanıtma Derneği’nin yeni yönetimindeŞükrü Baba, Erdal Aydın, Zekiye Yılmazer, Asena Alaca, Elif Tek ve Esra Aslan isimleri yer aldı.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.