Genel

Covid-19 Denetimlerini sürdüren Vali Dr. Yılmaz: “VAKA SAYISINI MUTLAKA DÜŞÜRMELİYİZ”

Ülkemiz genelinde koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken, vaka sayıları da son günlerde 30 bin sınırlarında seyrediyor. Açıklanan güncel koronavirüs tablosuna göre ülkemizde son 24 saat içerisinde 29 bin 240 koronavirüs vakası tespit edilirken, 214 kişi salgın sebebiyle hayatını kaybetti. Osmaniye’de denetimlere katılan Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz, eğitim öğretimin devamı açısından 12 yaş ve üzerindeki öğrencilerimizin aşılanmalarının çok önemli olduğunu vurguladı.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Çiftlik Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili ve Bilgi İşlem Şube Müdürü Muhammed Yunus Taş katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, korona virüsle mücadelenin devam ettiğini ifade ederek, bu mücadelede tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz denetimlerinin ardından yaptığı açıklamada, denetimlerin aralıksız devam ettiğini ifade ederek, “Korona virüsle mücadelemizi sürdürüyoruz. Daha önceki üç hafta çok iyi gidiyorduk ama maalesef geçen hafta vaka sayısında artış yaşadık. İnanıyorum ki bunu tersine çevireceğiz, bitirmek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Aşılamada iyi gidiyoruz, daha da hızlandırmalıyız ve tedbirlere uymaya devam etmeliyiz. Eğitim öğretimin devamı açısından 12 yaş ve üzerindeki öğrencilerimizin aşılanmaları çok önemli. Bu hususta velilerimizin, öğretmenlerimizin gayret göstermesi gerekiyor. Aşılamayı da yükseltirsek mücadelede çok daha etkili, çok daha iyi sonuçlara ulaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.