Genel

CUMA AKSU: “SEVGİ ÇİÇEĞİ, MUTLU OLAMAYIZI ANLATAN BİR HİKAYE!”

Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi’nin çok yönlü girişimci yeniliklere açık bir kişiliğe sahip, başarılı güler yüzlü müdürü güzel insan Cuma Aksu, öğretmenlik hayatı öncesi ve sonrası hayatta başına gelen olayları anlatarak tavsiyelerde bulunduğu kitabı SEVGİ ÇİÇEĞİ’ni  okurlarının beğenisine sundu.

Osmaniye Belediyesi Kitap Fuarında kitabını imzalayan eğitimci –yazar  Cuma AKSU, adını Sevgi Çiçeği  koyduğu eseri konusunda şunları söyledi:

   “-Sevgi Çiçeği, bir hikaye kitabı. Her insanın yaşadığı sevgi ve aşık olma duygu gelişimini anlatmaktadır. Bu duygu dalgalanmasını portakalın gelişim aşamaları ile benzeştirmektedir. Portakalın çiçek aşaması okul öncesi ve ana sınıfı dönemi, çiçeğin dökülmesinden sararıp olgunlaştığı dönemler sırası ile ilkokul ortaokul, lise, üniversite ve en son iş bulma gelişimini tamamlama dönemi olarak tasvir edilmektedir. Sevgi duygusu insanın yaratılışı ile Rabbimiz tarafından insanoğlunun kalbine armağan olarak konulmaktadır. Portakalın olgunlaşana kadar ki aşamalarındaki hallerine de portakal diyoruz. Bu yeşil, ham ve olgunlaşmamış portakalı, portakal diye yersek ağzımız ve canımız yanar. Aynı şekilde ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite dönemlerinde sevgi diye, seviyorum diye, aşık oldum zannederek bir adım atarsak canımız yanar, mutlu olamayızı anlatan bir hikaye…

Olgunlaşmış portakal; nasıl tat ve can verirse, olgunlaşmış sevgi ile yapılan evlilik de mutluluk ve huzur verir. Sevgi Çiçeği; Gençlerin bu duygu iniş ve çıkış dönemlerini rahat atlatmaları için yazılmış bir hikaye kitabı.

CUMA AKSU KİMDİR?

05.02.1971 yılında Kahramanmaraş ili Türkoğlu ilçesi Bademli Köyü’nde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Osmaniye’de okudu. Osmaniye EML Motor Bölümü’nden mezun oldu.

Yüksek öğrenimini Fırat Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını ise Toros Üniversitesi İşletme Bölümünde yaptı.

1991 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli kademelerinde öğretmen, müdür yardımcısı, müdür, milli eğitim müdürü olarak görevlerde bulunan yazar, yazı hayatına 1998 yılında Hasret Gazete sinde başladı.

Şiir, hikâye, deneme ve köşe yazıları Hasret, Olay, Yurt, Akdeniz, Takip, Gündüz, Öz Çukurova, Yeni Akit, Egemen Milletin Sesi gibi birçok gazete ve dergide yayımlandı.

Osmaniye’nin uzun soluklu edebiyat dergisi olan Güneysu Dergisi’nin iki yıl Sanat Yönetmeliği’ni yaptı.

Çocuk hikâyesi yazma yarışmasında Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ödüllendirilen yazar, radyo ve tv programlarına katılarak kültür ve sanat hayatına katkıda bulunmaktadır.

Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesin’de müdür olarak görev yapan yazar, evli ve dört çocuk babasıdır.

Yazarın, Sevgi Çiçeği isimli yayınlanmış bir hikâye kitabı bulunmaktadır.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.