Genel

Cumhuriyet Meydanı’nda Bayramlaşma Töreni

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları, vatandaşlarla bayramlaştılar. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen bayramlaşma merasimine; Vali Yılmaz’ın yanı sıra Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya ve Baha Ünlü, 25. ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürsel Kanca,  Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş,  kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşlarımız ve protokol mensupları ile bayramlaşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bütün Osmaniyeli hemşehrilerimin Mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. Bu bayramda da koronavirüs tedbirlerini elden bırakmayalım. Mutlaka maskemizi takalım, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim. Ayrıca bir kez daha hatırlatmak istiyorum ki, 18 yaşın üzerindeki bütün Osmaniyeli hemşehrilerim aşılarını, bütün sağlık birimlerimizde randevusuz olarak yaptırabilirler. Koronavirüsle mücadelede aşı çok önemli. Şunu çok iyi biliyoruz ki koronavirüsten kurtulmamızın yolu; birincisi tedbirlere hassasiyetle uymak ikincisi de aşımızı yaptırmaktır” diye konuştu.

Vali Yılmaz, “Bildiğiniz üzere normalleşme sürecinde şehirlerarası kısıtlama kaldırıldı. Şehirlerarası ve şehiriçi yolculuklarda trafikte yoğunluk yaşanıyor. Trafik kurallarına her zaman dikkat etmeliyiz ama bayram tatili yoğunluğunda trafik kurallarına hassasiyetle uyalım. Biz Devlet olarak, ülke olarak trafikte de daha iyiye gidiyoruz, inşallah bu yıl da trafik kurallarına daha çok uyulduğu, trafik kazalarının daha az olduğu bir yıl olmasını temenni ediyorum. Bayramımızın hüzne dönmemesi için hepimizin trafik kurallarına uymaya azami derecede gayret göstermesi gerekiyor. Bütün Osmaniyeli hemşehrilerime trafik kurallarına mutlaka uyalım çağrısında bulunuyorum” dedi.

Vali Yılmaz, bayramlaşma programının bitiminde Osmaniyeli vatandaşlarımıza sağlık ve huzur içinde nice bayramlar dileyerek, Cumhuriyet Meydanı’ndan ayrıldı.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.