Genel

DEPREM SONRASI OKÜ’DE  İLK YARDIM ÇALIŞMASI  YAPILACAK

Yaşanılan deprem felaketinden etkilenen öğrencilerimiz ve aileleri ile çalışanlarımıza  Osmaniye Korkut Ata üniversite Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi tarafından Psikolojik İlk Yardım Çalışmaları başlatıldı.

Üniversite Sağlık Bilimleri Fakültesinde yer alan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimini ziyaret eden ve Psikolojik İlk Yardım Çalışmalarının hazırlıklarını yerinde inceleyen Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun,
“Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak, deprem felaketinin ilk gününden itibaren bütün birimlerimiz ve bütün imkânlarımız ile depremden etkilenen ilimizin ve vatandaşlarımızın yanındayız. Bu bağlamda üniversitemiz Psikolojik Danışma ve Rehberlik birimi bünyesinde uzman bir ekip oluşturarak öğrencilerimiz ve aileleri ile çalışanlarımız için Psikolojik İlk Yardım Çalışmalarını başlatıyoruz. Psikolojik İlk Yardım Çalışmalarımızda alanında uzman ekibimizle öğrencilerimiz ve aileleri ile çalışanlarımızın deprem travmasını daha kolay atlatabilmelerini hedeflemekteyiz.” dedi.

Çalışmalar hakkında Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun’a bilgi veren üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Oğuzhan Çolakkadıoğlu, “Psikolojik ilk yardımın afet, kaza, terör saldırısı veya bireysel/toplumsal düzeyde olumsuz etkilere neden olan herhangi bir olay sırasında ya da sonrasında gerçekleştirilen bir çeşit erken dönem psikososyal müdahale yaklaşımı olduğunu burada yapılacak çalışmaların online veya yüz yüze yürütüleceğini söyledi. Online yürütülecek çalışmaları 11 üniversiteden 17 akademisyen, 11 psikolog ve uzman psikolojik danışmanın üniversitemiz uzaktan eğitim altyapısını kullanarak destekleyeceğini ayrıca alanında uzman psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanları ve psikologlar eşliğinde depremzedelere yüz yüze de hizmet verileceğini belirtti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.”

Psikolojik Danışma ve Rehberlik hizmetinden yararlanmak isteyenler aşağıdaki kanallardan iletişime geçip randevu oluşturabilirler.

Telefon: 0 328 827 13 35

E-posta: pdr@osmaniye.edu.tr

Microsoft Teams: pdr@korkutata.edu.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.