Genel

DEPREMLER PANİĞE NEDEN OLDU

Osmaniye’de 25 Temmuz Pazar günü gece saatlerinde 3 saat ara ile 2 depremin meydana gelmesi halk arasında paniğe neden oldu. Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde 3.4 ve 4.2 büyüklüğünde art arda meydana gelen depremlerle sarsılan vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi.
Edinilen bilgiye göre, Pazar günü akşam saat 20.57’de merkez üssü Düziçi ilçesinin Yarbaşı beldesi olan 3.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremin ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre saat 23.55’te yine merkez üssü Düziçi ilçesinin Ellek beldesi olan 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. Her iki depremde de can ve mal kaybı yaşanmazken, yaşanan depremler halk arasında paniğe neden oldu.
Bu arada tekrar deprem olur endişesi taşıyan bazı vatandaşlar ise geceyi sokakta geçirdi. Vatandaşlar çok korktukları için evlerine giremediklerini ve geceyi sokakta geçirdiklerini söyledi.

Osmaniye merkez ve diğer ilçelerde de hissedilen depremler nedeniyle Gaziantep’in İslahiye ilçesinde de kısa süreli panik yaşandığı öğrenildi.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.