Genel

DOĞAYI GELECEĞİM İÇİN TEMİZLİYORUM

BZO Başkanı Fatma ŞAHİN: “Bugün Ülkemizde yaşanan yangınlar ve sel gibi afetlere tanıklık ediyoruz. Ama en önemli sorunlardan birinin tarımsal üretime etkisi olduğunu tam anlamıyla göremediğimizi de fark ediyoruz bunun sonucunda ise gıda erişiminde zorluklar olacaktır” uyarısında bulundu.

Osmaniye’nin Bahçe ilçesi Ziraat Odası Başkanı Fatma ŞAHİN, – Ziraat Odası Başkanlığı ve Bahçe Kadın Girişimi Üretim İşletme Kooperatif Başkanlığı olarak 22-23 Ağustos 2021 Pazar ve Pazartesi günü 2 gün süreli “DOĞAYI KORUMAK ADINA YÜRÜYORUZ” etkinliği düzenleyeceklerini söyledi.

Konuyla ilgili yanan ormanlık alanda bir açıklama yapan BZO Başkanı Fatma ŞAHİN, şunları söyledi:

“ İnsanların doğal dengeleri bozması sonucunda çok önemli sorunlar ortaya çıkmaya başlamıştır.

– Açlık, susuzluk, canlı türlerin yok olması, bitki örtüsü ve toprağın tahrip edilmesi, küresel ısınma ve iklim değişimi, ozon tabakasının incelmesi ve delinmesi, çevre kirlenmesi gibi süreçler, bu sorunların başlıcalarıdır.

 Söz konusu sorunlar, hemen bugün birden bire ortaya çıkmamıştır. Bunları meydana getiren süreçlerin tarihsel bir gelişimi bulunmaktadır. İnsanların doğal kaynakları aşırı derecede sömürmesi ve böylece doğal dengeleri bozması sonucunda çok önemli sorunlar ne yazık ki ülkemizde de ortaya çıkmaktadır.

Bugün Ülkemizde yaşanan yangınlar ve sel gibi afetlere tanıklık ediyoruz. Ama en önemli sorunlardan birinin tarımsal üretime etkisi olduğunu tam anlamıyla göremediğimizi de fark ediyoruz bunun sonucunda ise gıda erişiminde zorluklar olacaktır”

+ Tüm bu sorunlara dikkat çekmek adına;

– Ziraat Odası Başkanlığı ve Bahçe Kadın Girişimi Üretim İşletme Kooperatif Başkanlığı olarak doğayı korumak adına yürüyoruz etkinliği düzenlenecektir.

Doğa ve sağlık için yürüyüşe katılım sağlamak isteyenlerin 0532 604 59 55 Numaralı Telefonu arayarak ya da Ziraat Odası Hizmet Binasına müracaat ederek kaydını yaptırması gerekmektedir.

• ***** YÜRÜYÜŞ ROTASI*****

* 1 .Gün 22 .08.2021 Pazar Günü Saat 06,00 Bahçe Belediye meydanından başlayarak, Savranlı-Çolaklı Köyü hattı Çift Yön 7 Km

*2. Gün 23.08.2021 Pazartesi Günü, Saat 18.30 Bahçe Belediye meydanından başlayarak, Esentepe Mahallesi – Aşağı Arıcaklı Köyü Hattı Çift Yön 12 Km

3.Gün katılımcıların ortak kararı ile belirlenecektir.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.