Genel

DURMUŞOĞLU: “AK PARTİ’NİN İKTİDARA GELİŞİNİN 19’UNCU YILI HAYIRLI OLSUN”

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu 3 Kasım 2002 AK Parti’nin iktidara gelişinin 19’uncu yılı münasebetiyle TBMM’de basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Durmuşoğlu açıklamalarında şunları kaydetti;

“Milletimizin partisi AK Parti’nin iktidara gelişinin 19’uncu yılı hayırlı olsun.

3 Kasım 2002 tarihi ülkemiz için değişim, gelişim ve kalkınmanın miladı olmuştur.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde “Her Şey Türkiye İçin, Bu Işık Sönmeyecek” diyerek girdiğimiz ilk seçimlerde, aziz milletimizin teveccühüyle tek başına iktidar olan AK Parti’miz, Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin istiklal ve istikbal mücadelesini adım adım zafere doğru taşımaktadır.

Bugünden sonra Türkiye’mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sözleriyle başlayan hizmet yolculuğumuz sayesinde; 6 genel, 4 yerel, 2 cumhurbaşkanlığı seçimi ve 3 halk oylamasından vatandaşlarımızın desteği ile hep birinci parti olarak çıktık.

19 yıldır Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşuyla büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa ederken, bir yandan da milletimize hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Genel başkanımızın liderliğinde, ilk günkü aşkımızla, heyecanımızla ve milletimize olan sevdamızla, inandığımız bu kutlu yolda 2023’ e emin adımlarda yürüyor, aydınlığa açık karanlığa kapalı sloganıyla hizmet etmeye devam ediyoruz.”

AK Parti’nin İktidarı devraldığı günden bugüne eğitimden sağlığa, adaletten savunmaya, enerjiden tarıma ülkemizi yerli ve milli hamlelerle kalkındırarak gücüne güç kattığını ileten Durmuşoğlu açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“Yatırımlarda birinci sıraya eğitimi koyduk. 76 olan üniversite sayımızı 207’e çıkardık.

Tarım ve ormancılık alanında da önemli yatırımlara imza attık.

Sağlıkta; tarihimizin en büyük reformunu gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın son teknoloji ile tedavi edilmesini sağlayacak, 13 şehir hastanesini hizmete açtık. 

Geleceğimizin teminatı gençlerimizi destekleyen politikaları ve yatırımları hayata geçirdik.

Milletimizin hak ve hukuk arayışına cevap verecek pek çok reformu hayata geçirdik.

Ülkemizin ve milletimizin huzuru ve güvenliği için gece gündüz çalışan ordumuzu her alanda güçlendirdik.

Savunma sanayide dışa bağımlılık oranını yüzde 70 den yüzde 30’lara düşürdük. İHA ve SİHA’larla, milli teknoloji hamlesinin önemi ortaya koyduk.

Enerjide; kendi kendimize yeterli olmanın ötesinde küresel bir merkez olma yolunda kararlılıkla ilerleyen projeleri hayata geçirdik.

Ulaştırma alanında, cumhuriyet tarihinin en büyük altyapı yatırımlarına devam ettik.”

Geçtiğimiz 19 yılda ülkemizi her karış toprağıyla geliştirmek ve güzelleştirmek, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için gece-gündüz çalışıyoruz.

Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların beş katı, on katı eseri ve hizmeti sığdırmayı başaran partimiz tüm engelleme girişimlerine rağmen Doğu Akdeniz’de mavi vatan haklarını sonuna kadar savunmaya devam edecek.

Demokrasi ve kalkınma yolunda attığımız her adım ülke olarak bizi biraz daha güçlendirip, milletimizin refahını biraz daha artıracak. Diplomaside sözü geçen bir Türkiye için uluslararası alanda cesur adımlar atılmasıyla, Kafkaslardan Afrika’ya Avrupa’dan Asya’ya kadar birçok bölgede dış politika açılımları gerçekleştirildi. Sadece Türkiye’nin değil haksızlığa maruz kalan coğrafyalardaki halkların hak ve menfaatleri uluslararası platformlarda güçlü bir şekilde savunulmaya devam edilecek.

Türkiye iç ve dış vesayetin zincirinden kurtulup kendi rotasını belirledikçe, milli iradenin üstünlüğünü kökleştirdikçe, imkanlarını genişlettikçe, önümüze çıkartılan engellerin çapı büyümeye, saldırıların cephesi genişlemekte, sayısı ve dozu artmaktadır.

Demokrasiye sahip çıkmak için birçok sınav veren partimiz 19 yılda e-muhtıradan kapatma davasına, 17-25 Aralık kumpasından 15 Temmuz darbe girişimine kadar birçok saldırıya karşı mücadele verdi.

Ama unuttukları bir şey vardı, Türkiye istedikleri gibi itip kakabilecekleri, istikamet çizebilecekleri, parmak sallayabilecekleri, siyasi istikrarsızlık, ekonomik kriz, sosyal çatışma çıkartabilecekleri eski Türkiye değildir.

Yakın geçmişin kara lekesi 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi en zor zamanlarda da ilk günkü aşkla aziz milletimizle birlikte inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmede önemli bir yol kat edeceğimize yürekten inanıyorum.

Durmuşoğlu, mesajını “Sözlerime Son verirken partimizin iktidara gelişinin 19’uncu yılını bir kez daha kutluyor, partimize bugüne kadar emek veren herkese şükranlarımı sunuyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”diyerek tamamladı. Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.