Genel

Durmuşoğlu; “Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmemek İÇİN ÇOK CİDDİ BİR ÇALIŞMA SÜRDÜRÜLMÜŞTÜR”

 

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu geçtiğimiz günlerde Osmaniye ilimizde çıkan orman yangınlarında zarara uğrayan hemşerilerimize yapılan yardımlar hakkında açıklama yaptı.

Osmaniye’de çıkan orman yangınlarında hayvanları zarar gören hemşehrilerimize 170 bin lira destek verileceğini ileten Durmuşoğlu açıklamasında şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde eş zamanlı olarak ülkemizin değişik yerlerinde çıkan orman yangınlarıyla yüreklerimiz yandı. Orman yangınlarının başladığı ilk andan itibaren ormanlarımızı korumak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, devletimizin tüm kurumları ve imkânları seferber edilmiştir. Orman yangınlarına ekiplerce çok hızlı bir şekilde havadan, karadan, denizden müdahalede bulunulmuş ve olağanüstü bir mücadele sergilenmiştir. Yangınların söndürülmesinden sonra bir başka mücadeleyi sergileyen devletimiz, yangından zarar gören hemşerilerimizin yaralarını sarmak için gece gündüz çalışmaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sel felaketinde nasıl kimseyi mağdur etmeyeceğimizi söyleyip, oralarda adımlarımızı attıysak, bu yangın felaketinde de evi yananlar, hayvanları maalesef telef olanlar, onlarla ilgili de bütün hasar tespit çalışmaları yapılmış ve hiçbir vatandaşımızı mağdur etmemek için çok ciddi bir çalışma sürdürülmüştür.

Bu kapsamda Osmaniye ilimize 170 bin lira yardım yapılmış olup, tüm hayvan türleri ile arıcılıkla uğraşan hemşerilerimizin bütün zararları karşılanmıştır. Orman Genel Müdürlüğümüz organizesinde gerçekleşecek olan ödemeler, Orman İşletme Müdürlüğü’müzde yapılacaktır. Allah’ın izniyle birlik ve beraberliğimiz sürdüğü sürece, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada bu ve buna benzer afetlerin izlerini kısa sürede sileceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım.

Sözlerime son verirken yangınları söndürmeye çalışan görevliler ve gönüllüler, millî oldukları kadar insanlığın ortak kahramanlarıdır. Onlara çabaları için teşekkür ediyoruz. Yangınlarda hayatını kaybedenlere rahmet, yöre halkına, ülkemize ve insanlık âlemine baş sağlığı diliyorum.”

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.