Genel

Durmuşoğlu; “Osmaniye’mizin güzellikleri ve çalışmalarımız saymakla bitmez”

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye’nin İl oluşunun 25. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Milletvekili Durmuşoğlu mesajında şunları kaydetti:

 “Roma, Bizans, Abbasi ve Osmanlı izleri taşıyan Kaleler ve Ozanlar şehri Osmaniye’mizin il oluşunun 25’inci yılını kutluyorum. 24 Ekim 1996 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan 4200 sayılı Kanun ile Türkiye Cumhuriyeti’mizin 80’inci ili olan Osmaniye’miz, ülkemizin doğusuyla batısını birbirine bağlayan, tarihî ve kültürel dokusuyla genç bir il olmakla birlikte coğrafi konumuyla önemli bir yere sahiptir. Osmaniye’de tarihin izlerini taşıyan ve birçoğu günümüze kadar korunarak ulaşmış 26 kale bulunmaktadır.

 Osmaniye, bunun yanında yer fıstığının ve turpun kalbi olarak da bilinir. Doğal güzelliği, tarihi ve yaban hayatını birlikte sunan, Aslantaş Barajı, Osmaniye merkezine 12 km mesafede yer alan Hieropolis-Kastabala Ören yeri, amfi tiyatrosu, kalesi, hamamı, sütunlu caddesi ile en önemli antik kentlerimizden birisi olan Çukurova’nın Efes’i Kastabala Antik Kenti, Kadirli ilçe merkezinde bulunan Çukurova’nın Ayasofya’sı sayılabilecek Ala Cami, Amanos Dağları üzerinde yer alan Zorkun Yaylası ile her türlü turizm çeşitliliğine sahip ülkemizin nadir illeri arasında yer almaktadır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, 2002 yılından bu yana eğitimden sağlığa, altyapıdan ulaştırmaya, tarım ve hayvancılıktan çevre, orman ve KÖYDES projelerine, enerjiden sanayiye, iki organize sanayi bölgemiz ve üniversitemizle, Kadirli, Düziçi, Bahçe, Sumbas, Hasanbeyli ve Toprakkale ilçelerimizi tüm Türkiye’ye örnek bir hâle getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Akla ilk olarak tarım ve hayvancılıkla gelen Osmaniye, iktidara geldiğimiz son 19 yılda sanayide, enerjide, ulaşım ve dahi birçok alanda da söz sahibi olan bir il hâline geldi.

Fıstık ve turp üretiminin ana üssü olan Osmaniye, binlerce yıllık tarihi, geleneksel halk kültürü, muhteşem doğal güzellikleriyle, AK Parti hükümetleriyle yeni bir seviyeye ulaştı. Osmaniye’mizin yatırımda öncelikli bölge statüsü kazanması, verilen teşviklerin yatırıma dönüşmesi ve lokasyon olarak da liman bölgesine yakın olması nedeniyle ihracat potansiyeli önemli ölçüde arttı. Osmaniye’mizin güzellikleri ve çalışmalarımız saymakla bitmez. Bizim tek amacımız en çok şehit veren şehrimiz için hiç durmadan usanmadan çalışmak.

Sözlerime son verirken Osmaniye’mizin il oluşunun yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, emeği geçenlerden hayatta olanlara sağlık ve sıhhat, ahirete göç edenlere de cenabı Allah’tan rahmet diliyorum.”

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.