Genel

DURMUŞOĞLU’NUN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü”nü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Durmuşoğlu mesajında şunları kaydetti.

“Mesleğini fedakârca icra edip kamuoyunu hızlı ve doğru bir şekilde bilgilendiren tüm basın emekçilerimizin “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü”nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

Toplumların haber alma hakkını elde etmesi için her koşulda canla başla çalışan gazetecilerin özverili çalışmalarını takdir etmemek mümkün değildir. Kamu yararına yönelik hizmetler gerçekleştiren gazeteciler, yerelden genele sosyal, ekonomik, kültürel alanlardaki gelişime katkı sağlamak suretiyle ülkemizin gelişimine de doğrudan katkıda bulunmaktadırlar.

Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için gazetecilerimiz önemli bir görev üstlenmektedir.

 Dürüst gazeteci her zaman fedakâr olur ve görevini o bilinçle yapmaya gayret eder. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi demokrasi; şeffaflık ve ifade özgürlüğünün en temel unsurlarından biri, tarafsız ve özgür basının varlığıdır. Aynı şekilde, basın mensuplarının ve basın kuruluşlarının özgür ve tarafsız yayın yapabilmeleri de demokrasinin güç kazanmasıyla mümkündür. Fedakârlık ve sorumluluk isteyen bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımızın bir kez daha “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü”nü kutluyor, ebediyete irtihal eden gazetecilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.