Genel

Düziçi’nde Çilek Yetiştiriciliği ve Sürü Yönetimi kursları açılacak

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ile Düziçi Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında 04 Ekim- 01 Kasım 2021 tarihleri arasında uygulanacak 148 saatlik ‘Ceviz Yetiştiricisi’ kursu açıldı. Açılan kursu Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan, Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu, Vakıf Müdürü Ali Galip Mart birlikte ziyaret ettiler.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu, Düziçi İlçesinde Düziçi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte 2021 yılında Ceviz Yetiştiriciliği, Çilek Yetiştiriciliği ve Sürü Yönetimi kursları açacaklarını belirterek bu kurslardan ilki olan ve başlatılması yapılan Ceviz Yetiştiriciliği kursunun hayırlı olmasını diledi.

Düziçi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Soner Çerçi ise, kursu hazırlayan ve kurstaki eğiticilere teşekkür ederek “Kursiyerlere hayırlı olsun” dedi.

Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan da bu kursların devamının gelmesini ve ilçe tarımına katkı sağlamasını temenni etti.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.