Spor

Düziçispor FK BAL ligi katılım evraklarını TFF’ye gönderdi

TFF Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Osmaniye’nin tek temsilcisi olan Düziçispor FK, TFF’ye tüm evraklarını teslim edip, lige katılım ücretini yatırdı ve 2021-2022 futbol sezonunda BAL’da mücadele etme hakkını elde etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 12. sezonu düzenlenecek Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkı bulunan kulüpler, katılım belgelerini TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na gönderdiler.

Lige katılımla ilgili değerlendirmelerde bulunan Düziçispor Futbol Kulübü Başkanı Fatih Topal, geçtiğimiz yıl ilk defa BAL ligine katılarak ilçeyi temsil ettikleri Bölgesel Amatör Lig’e bu yıl da katılım ücretini yatırıp, gerekli evrakları Türkiye Futbol Federasyonu’na teslim ettiklerini açıkladı.

İlk yılda Bölgesel Amatör Ligin en genç kadrosu ile mücadele ettiklerini, sonuçlar ne olursa olsun yılmadan, yıkılmadan mücadele ettiklerini ve ter döktüklerini ifade eden Başkan Topal “Yolumuzun zor olduğunu bilerek, yaşanan saha içindeki mücadele kadar saha dışı olaylara mücadele etmek zorunda kaldığımız bir sezonun ardından bıkmadan sevdamızın peşinden koşmaya bu sene de devam edeceğiz. Bundan sonra ki hedefimiz ise ilk günkü heves ve istek ile Düziçi’mizi Osmaniye’mizi en iyi şekilde temsil etmektir. Yeni sezonun camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

BAL’a 2021-2022 sezonunda 278 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımlardan 104′ ü 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de yer alan takımlardan, 158’i Bölgesel Amatör Lig takımı olup, 2020-2021 sezonunda lige katılmayan takımlardan, 16’sı ise 2020-2021 sezonunda TFF 3. Lig’den BAL’a düşen takımlardan oluşuyor.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.