Genel

EKMEK ÖDÜLLÜ YARIŞMADA SON GÜN 31 AĞUSTOS 2021

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) Organizasyonu ile gerçekleştirilen “24. Uluslararası Ekmek ödüllü Şiir Yarışması” katılım tarihi 31 Ağustos 2021  Salı günü mesai saati bitiminde sona erecek.

OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak yarışmaya katılmak isteyenler ve koşullarla ilgili yaptığı açıklamada; Yarışmanın “Şiir yazma” olarak belirlendiğini ve katılımcıların kendi yazdıkları şiirle katılabilecekleri vurgulandı.

Katılım koşulları ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler aktarıldı:

KATILIM KOŞULLARI:

Yarışmacı kendi yazmış olduğu BİR şiiri ile katılabilir. Ölçü veya konu yönünden herhangi sınırlama yoktur.

Temel insani ve ahlaki değerlere uygun olmalı, herhangi bir siyasi parti’yi övücü veya yerici sözcükler içermemelidir.

Şiirlerin altında isim yerine RUMUZ yazılmalı, bir başka kağıtta ise gerçek isim, şiir ismi ve katılımcının ayrıntılı bilgileri bulunmalıdır.

Şiirler; e-posta ile kabul edilmez. Elden, Posta veya kargo ile belirtilen adrese gönderilmesi gerekir. Gönderilerdeki gecikmelerden organizasyonumuz sorumlu değildir.

Ancak; posta-kargo  gönderileri sonunda rumuzunuzu belirterek telefonla arayıp, gönderinizin bize ulaşıp ulaşmadığını sorup öğrenebilirsiniz.

Yarışmacılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

ŞİİRLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ:

      Şiirler 5 ayrı seçici kurul üyesinin, bireysel olarak hazırlanan puanlama kağıdı üzerine vereceği değerlendirmesi ile yapılır. Değerlendirme ölçütlerinde seçici kurul üyeleri; Şiirin özgünlüğü, imge ve çağrışım değeri, şiirdeki uyum, temanın bütünlüğü, sözcüklerin uygunluğu, Türkçenin doğru kullanımı, içerik ve yazım kurallarına uygunluklar üzerinden puanlama yapılarak 100 Puan üzerinden değerlendirilir.

YARIŞMA ÖDÜLLERİ:

İlk Üç dereceye girenlere Plaket ve Puan durumlarına göre İki Mansiyon ödülü.

Tüm katılımcılara;  Katılım Belgesi, Kalem, Kitap ve Ekmek.

Ayrıca; Yarışmada ilk üç derecesinden sonra gelen şiirlerin puan durumlarına göre; 

Edebiyatçı  Yaşar Kemal, 2- Şair A. Neşet Dinçer, 3- Eğitimci- Şair Salih Sefa Yazar, 4-  Gazeteci- Ali Rıza Karadağ, 5-Gazeteci- M. Cemal Şenadam, 6-Gazeteci -Ahmet Birgül, 7-Şair-Yazar -Ahmet Borazan, 8-  Şair-Yazar-Eğitimci Süleyman Yurtsever, 9- Şair-Yazar- Yüksel Öktem, 10- Matbaacı-Kültür ve sanat dostu- Remzi Çakmak,11- Ressam-Şair-Müzisyen -Mustafa Dinletir,  12- Gazeteci- Gökhan Erkmen, 13- Şair Münevver Kara  14- Gazeteci-Şair ve Yazar Hüseyin Ünaldı ile  bu etkinliği 24 yıldır düzenlemenin onuruna Gazeteci-Şair-Yazar Mustafa Bardak özel ödülü verilir.

YARIŞMA TAKVİMİ:

1-Şiirleriniz; 31 Ağustos 2021 Çarşamba günü saat:19.00’a kadar elimize ulaşmış olması gerekmektedir.

Değerlendirme; 1  ile 25 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır

Sonuçlar Ödül töreni günü katılımcıların huzurunda açıklanır.

Tören: 1 Ekim 2021 Cuma günü saat:17.30’da Osmaniye İl Merkezindeki; Kıbrıs Şehidi Albay Halil İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı yapılacak, 2 Ekim 2021 Cumartesi günü ise tarihi ve turistik yerlere gezi düzenlenecektir.

Yarışmaya Başvuru Adresi:

“Ekmek Ödüllü 24. Şiir Yarışması”  

Mustafa BARDAK

Osmaniye Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği (OŞYAD)

Alibeyli Mahallesi, Musa Şahin Bulvarı, Şehit Bekir Evirgen Sokak, No.1 kat: 2.  (80010) Merkez- Osmaniye/Türkiye

İletişim Bilgileri Telefon: 0 545. 501 33 16  

e-posta: mustafabardak_555@hotmail.com veya osyad.org@gmail.com

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.