Genel

ENİŞTE: “HERKES SPORU HAYATINA DAHİL ETMELİ”

Kadirli’de Karate, Jimnastik, Zumba, Pilates, Step-Aerobik, Boks, Kick Boks gibi seansların yer aldığı Kadirli Nirvana Spor Kulübü, Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi’nde açıldı.

Yörükler Cadddesi Nihal Hatun Apartmanı No: 24/A’da hizmete giren salonun açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Açılış kurdelesini yapan Kadirli Gençlik ve Spor Müdürü Yılmaz Bal, sporda başarıyı tesislerle birlikte belirli plan ve program çervesinde yapmanın getireceğini belirterek, Kadirli’ye 7’den 77’ye herkesin spor yapmasına yönelik Kadirli Nirvana Spor Kulübü salonunun işletmeciliği yapan Antrenör Metehan Enişte ve antrenörlerine çalışmalarında başarılar dileklerini iletti.

Kadirli Nirvana Spor Kulübü Salonu işletmecisi ve Antrenör Metehan Enişte ise bire bir ve gruplar halinde verilecek olan seanslarda çoçuk-genç-yaşlı her yaştaki bireyler  spor yaparak kilo verme, kilo alma, sağlıklı beslenme, egzersiz yapma ve formda kalma imkanından yararlanabileceğini söyledi.

Sporda başarının iki temel unsuru olduğunu söyleyen Enişte, birincisinin tesis imkanı olduğunu, diğerinin ise sıkı çalışmak olduğunu belirterek, “Bu anlamda hem salonumuzun yeterliliği hemde karete ve diğer branşlarda alanında uzman antrenör arkadaşlarla olan çalışmalarımız pandemi koşullarından dolayı biraz ara versek de kaldığımız yerden devam ediyor. Son yıllarda Türkiye’de yapılan çalışmalarla, dünya çapında madalyalar geldiğini herkes gördü. Olimpiyatlarda karatede 4 madalya aldık. karateye olan ilgi her geçen gün artıyor. Tesisimizin avantajlarından bir tanesi de çocuğunu karate veya diğer kurslarımıza getiren veliler de aynı zamanda kendileri de Zumba, Plates, step-Aerobik, Kick Boks, yapma şansı buluyor salonumuz 2 katlı olmasından dolayı ailecek yararlanma şansı buluyorlar.

En önemlisi de sağlık için, kondisyon kazanma rehabilitasyon amaçlı, stres atmak için bireylerin sporu hayatına dahil etmesi gerekiyor” dedi.

Antrenör Enişte, Kadirli’den her kesime hizmet veren bir spor salonu ihtiyacı olduğu düşüncesiyle yola çıktığını ve salonu hizmete açtığını ifade ettiğ konuşmasının devamında, şunları kaydetti:

“Salonumuz sabah saat 09.00’da açılıp her gün dezenfekte edilerek , akşam 21.00’de kapanıyor. Her ders bütün sporcuların ateşi tek tek ölçülüp salona o şekilde alınıyor. Salonumuz ağırlıklı olarak çoçuklara özel aynı zamanda bay ve bayanlara da hizmet veren  özel bir spor salondur. Bireylerin rahatça spor yapabilecekleri 2 katlı bir alanımız var. Herkes kendisine uygun bir saatte randevusunu alıp salonumuza gelip sporunu gerçekleştirebilecek Tüm kesime özel spor salonu açmak benim hayalimdi. Hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kadirlimize ve ülkemize ahlaklı ve başarılı sporcular yetiştirmek için çaba sarf edeceğinin altını çiziyorum.”

“HERKES SPORU HAYATINA DAHİL ETMELİ”

Spor yaparak sağlıklı yaşamanın önemine dikkat çeken Enişte, “Burada yaptığımız spor seansları bütün vücudu çalıştıran sporlar olduğu için kilo vermi kolaylaştırıyor . Pilates, Zumba, Step-Aerobik vücudu sıkılaştırıyor. En önemlisi de sağlık için kondisyon kazanma ve rehabilitasyon amaçlı, stres atmak için bireylerin sporu hayatına dahil etmesi gerekiyor.” diye konuştu.      

Menderes ÖZAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.