Genel

GAZETECİLER KADİRLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Kadirli Organize sanayi Bölge Müdürü Ali Karadana, Kadirli Gazeteciler cemiyeti başkanı Muzaffer Yüksel Kaya ve gazetecileri ağırladı.

Ziyarette Kadirli OSB hakkında bilgiler veren OSB Bölge Müdürü Ali Karadana, Kadirli OSB’de yaklaşık beş bin kişinin istihdam edildiğini, yapılan çalışmalarla bu sayıyı iki katına çıkarmak için çalıştıklarını söyledi.

En büyük sorunlar olan ulaşım, arıtma ve enerji sorunlarının giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Ali Karadana, Ulaşım konusunda OSB yolunun tamamlanması için çalışmaların son aşamaya geldiğini, Kadirli Toprakkale tren hattıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini, Modern arıtma tesisi projesinin bakanlıkta olduğunu ve ihale aşamasına Geldiğini, enerji tesisinin ödeneğinin hazır olduğunu çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Kadirli Organize Sanayi bölgesine işadamları ve girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiğini ve bu ilgiyi karşılamak için çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini söyledi.

AA Muhabiri Menderes Özat, TRT Muhabiri Hanifi Dörtgöz, Kadirli FM sahibi Bülent Can, Özgün gazetesi sahibi Mehmet Demir, Yeni Kadirli Gazetesinden Hüseyin Yılmazer ve Gazeteci Yazar İbrahim Ethem Kundakcı’nın katıldığı ziyarette sorularıda cevaplayan OSB Bölge Müdürü Ali Karadana, OSB olarak Kendi itfaiye birimin kurduklarını, ve OSB deki fabrikaların ihtiyaclarını karşılayacak hale getirdiklerinin belirterek can ve mal güvenliği açısından gereken tüm önlemleri aldıklarını söyledi.

Ziyarette konuşan Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya Kadirli Organize Sanayi Bölgesinin Kadirliye büyük bir değer kattığını belirterek OSB ile ilgili bilgilendirmenin faydalı olduğunu söyleyerek Ali Karadana nezdinde OSB yönetimine teşekkür etti.

Menderes ÖZAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.