Genel

Hayvancılık için hibe desteği Başvurusunda SON GÜN 30 TEMMUZ

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yüzde 50 Hibe Desteği verileceği bildirildi. Hibe desteği için son başvuru tarihi ise 30 Temmuz olarak açıklandı.

Osmaniye İl Tarım ve Orman müdürü Recep Bulut yaptığı açıklamada “Bakanlığımız tarafından mevcut büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin altyapılarının geliştirilmesi, hayvansal üretimde verimlilik ile kalitenin arttırılması ve modern hayvancılık işletmelerine dönüştürülmesi için yapılacak yatırımların desteklenmesi amacıyla yüzde 50 hibe desteği verilecektir. İl Müdürlüğümüze yapılacak ve 01 Temmuz’da başlayan başvurulara son müracaat tarihi ise 30 Temmuz’dur” dedi.

Kimler Başvurabilir?

1) İşletmesi en az 1 yıldır aktif olan, Tarım ve Orman Bakanlığı (Bakanlık) kayıt sistemlerine kayıtlı gerçek ve tüzel kişi yetiştiricilerine,

2 Büyükbaş için  en az 10 baş ve en fazla 50 baş anaç kapasiteli, küçükbaş için ise en az 100 baş ve en fazla 300 baş anaç, bulunan yetiştiriciler başvurabilecektir.

3) Hibe programı 2021 yılı içindir.

4) Başvuruları onaylanan gerçek veya tüzel kişi yatırımcılar, yatırım konularının her birinden bir defa yararlanabilir. Yatırım tutarının desteklemeye esas üst sınırı Bakanlıkça belirlenir. Yatırım tutarının üst sınırını aşan kısmı ise ayni/nakdi katkı olarak yatırımcı tarafından karşılanır.

Yüzde 50 Hibe Desteği verilecek uygulamalar ise şöyle açıklandı: İNŞAAT (Yeni ahır/ağıl yapımı ve/veya kapasite artırımı/rehabilitasyonu), ÇADIR ALIMI (Hayvan barınağı amaçlı çadır alımı), MAKINE ALET VE EKIPMAN ALIMI (Yem hazırlama makinesi, gübre sıyırıcısı sistemi, seyyar süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, hayvan kaşıma ünitesi, otomatik suluk).

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.