Genel

Hırsızlık Suçlarından Aranması OLAN 6 ŞAHIS YAKALANDI

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü suç ve suçluya karşı mücadeleye adeta göz açtırmadan devam ediyor. Osmaniye’de çeşitli hırsızlık suçlarından aranması olan şüpheli şahıslar ve hapis cezası ile aranan şahıslar yakalandı.

01.07.2021 ve 08.07.2021 tarihleri arasında Osmaniye il genelinde çeşitli hırsızlık suçlarına karıştığı tespit edilen şüphelilere yönelik, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık büro Amirliğince yapılan çalışmalarda; çok sayıda hırsızlık kaydı bulunan G.Ç. (23), T.D. (38), B.K. (20), Z.Y. (22), E.Y. (30) ve İ.İ. (30) adlı şüpheliler yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardında mahkemeye çıkarılan şüphelilerden G.Ç. ve T.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüphelilerin ise Adli Kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bu arada şüphelilerin özellikle Toroslar Edaş’a ait bakır kablolar, demir hurda malzemeleri çaldıkları tespit edildi.

25 Şahıs Yakalandı!

Diğer yandan Osmaniye Emniyet Müdürlüğü ‘nün yapmış olduğu geniş çaplı saha çalışmaları kapsamında geçtiğimiz hafta içerisinde aralarında 1 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası olanlar da dahil olmak üzere toplam 25 şahıs yakalandı. Tamamlanan işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen şahıslardan 7’si tutuklanıp cezaevine teslim edildi.

Yapılan açıklamada; Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği’nin suç ve suçluların yakalanmasına yönelik çalışmalarının kararlılıkla devam edeceği bildirildi.

Bu arada vatandaşların huzur ve güven ortamını sağlamak amacıyla asayiş ekiplerinin şok uygulamaları da devam ediyor. Osmaniye’de İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu uygulamalarda, ruhsatsız 5 adet Tüfek/Tabanca ele geçirildi.

Polis ekiplerince suçlularla mücadele kapsamında, kentin çeşitli noktalarında denetim gerçekleştirilmeye devam edeceği belirtildi.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.