Genel

HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİNE KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI KATILDI

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, pandemi sürecine de değinerek, “Pazartesi günü itibariyle aşılamada % 75 oranını yakaladık ve mavi renge geçtik. Bu anlamda Osmaniye’mizi kutluyoruz. Bu mücadelede bir başarı varsa hepimizin başarısı, bir başarısızlık varsa da hepimizin başarısızlığı. Çünkü bu mücadele ancak hep beraber mücadele edildiğinde sonuç alınabilecek bir mücadele. Şu anda virüs maalesef tekrar yayılmaya devam ediyor. Bu nedenle siz muhtarlarımızdan kendi mahallelerinizde aşı olmayan vatandaşlarımızı aşı olmaya ikna etmenizi istiyorum. Bunun, en başta kendi sağlığı, en yakınındakilerin sağlığı ve toplumumuzun sağlığı için çok gerekli olduğunu mutlaka anlatmalısınız. Ayrıca, normalleşme sürecinde maske takma zorunluluğu kalkmış gibi bir algı oluştu. Maske takma, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmek zorundayız, bu tedbirler devam ediyor. Özellikle maske takılması bu virüsten korunmak anlamında çok önemli. En etkili ve en güçlü mücadele, tedbirlere hassasiyetle uymaya devam etmek ve aşı olmaktır” dedi..

Osmaniye’de Köy ve Mahalle Muhtarlarına Hizmet İçi Eğitim Semineri, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın Katılımıyla Düzenlendi

Köy ve Mahalle Muhtarlarına Hizmet İçi Eğitim Semineri, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın katılımıyla düzenlendi. Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda düzenlenen programa Vali Yılmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın devamında konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Her zaman yeni düzenlemeler ve yeni gelişmeler oluyor. Özellikle kendi görev alanımızı ilgilendiren düzenlemeleri mutlaka takip etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla bu eğitimin hepiniz için faydalı olacağını düşünüyorum. İnşallah sizlerin de memnun kalacağı bir eğitim olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, sözlerinin devamında pandemi sürecine de değinerek, “Pazartesi günü itibariyle aşılamada %75 oranını yakaladık ve mavi renge geçtik. Bu anlamda Osmaniye’mizi kutluyoruz. Bu mücadelede bir başarı varsa hepimizin başarısı, bir başarısızlık varsa da hepimizin başarısızlığı. Çünkü bu mücadele ancak hep beraber mücadele edildiğinde sonuç alınabilecek bir mücadele. Şu anda virüs maalesef tekrar yayılmaya devam ediyor.

Bu nedenle siz muhtarlarımızdan kendi mahallelerinizde aşı olmayan vatandaşlarımızı aşı olmaya ikna etmenizi istiyorum. Bunun, en başta kendi sağlığı, en yakınındakilerin sağlığı ve toplumumuzun sağlığı için çok gerekli olduğunu mutlaka anlatmalısınız. Ayrıca, normalleşme sürecinde maske takma zorunluluğu kalkmış gibi bir algı oluştu. Maske takma, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmek zorundayız, bu tedbirler devam ediyor. Özellikle maske takılması bu virüsten korunmak anlamında çok önemli. En etkili ve en güçlü mücadele, tedbirlere hassasiyetle uymaya devam etmek ve aşı olmaktır.”diye konuştu.

Konuşmasının devamında yangınlardan söz eden Vali Yılmaz, tedbirli olma konusunda da elimizden gelen gayreti göstermemiz gerektiğini vurgulayarak, “Özellikle orman köylerinde olan muhtarlarımızın alanına hâkim olmasını, yabancıların giriş çıkışına dikkat etmesini, özellikle yangın çıkabilecek noktalar konusunda hassas davranmalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum.”dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, sözlerinin devamında muhtarların mahalle ve köylerinde yardıma muhtaç vatandaşlarımız varsa, bu konuda bilgi vermelerini de isteyerek, “Çaresiz ve kimsesiz bir vatandaşımızı öyle bırakamayız, ona duyarsız kalamayız. Böyle bir durum olduğunda siz muhtarlarımız bizi haberdar etmelisiniz. Vatandaşımıza Allah’ın izniyle sahip çıkarız, kimseyi çaresiz bırakmayız.”diye konuştu.  

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, sözlerinin son bölümünde Karadeniz’de yaşanan sel felaketinden söz ederek, “Karadeniz’de çok büyük bir sel felaketi yaşandı. Mağduriyet var. Elimizden geldiğince, bütün imkânlarımızla elimizi uzatmamız lazım. Gün birlik günü, destek olma günü, desteklerinizi esirgemeyin.”dedi. Vali Yılmaz, hizmet içi eğitim seminerinin hayırlı olmasını dileyerek sözlerine son verdi.

Vali Yılmaz’ın konuşmasının ardından hizmet içi eğitim semineri başladı.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.