Genel

İl Koordinasyon Kurulu 2021 Yılı Son Toplantısı Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2021 Yılı 4. Toplantısı yapıldı. Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Vali Yardımcısı Âdem Yılmaz,  ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları bölge ve il müdürleri katıldı.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, toplantının ilimiz için hayırlara vesile olmasını dileyerek, “İlimizde 2021 yılında toplam proje bedeli 4 Milyar 474 Milyon 87 Bin TL olan 157 adet proje üzerinde çalışmalara devam edilmekte olup, bu projelere ayrılan ödenek miktarı 1 Milyar 360 Milyon 718 Bin TL’dir. 2021 yılı dönem sonu itibarıyla 666 Milyon 26 Bin TL harcama yapılarak Yüzde 49 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. 2021 yılında ilimizde gerçekleştirilen yatırımlar; Tarım, Turizm, Sağlık, Enerji, Ulaştırma-Haberleşme, Eğitim ve Diğer Kamu Hizmetleri olmak üzere 7 temel sektörde toplanmıştır. İl genelinde gerçekleştirilen yatırımlara sektörelbazda bakıldığında; yıl içerisinde en çok ödeneğin yüzde 44,8’lik pay ile Ulaştırma-Haberleşme Sektörüne, yüzde 35,2’lik pay ile Sağlık Sektörüne ve yüzde 9’luk pay ile de Eğitim Sektörüne ayrıldığı görülmektedir. 2021 yılında Yatırım Programı’nda bulunan 157 adet projenin; 26 adedi bitirilmiş, 80 adedinin yapımı devam etmekte, 21 adedi ihale aşamasındadır. Son olarak kurumlarımızın yatırımlarını İl Yatırım Takip Sistemi’ne zamanında ve eksiksiz olarak girdikleri görülmüştür. Kurumlarımıza gerekli hassasiyeti gösterdiklerinden dolayı teşekkür eder, İl Koordinasyon Kurulu’nun 4. toplantısının ilimiz için hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Toplantının devamında kurum yetkilileri biten ve devam etmekte olan projeleri hakkında bilgi vererek, kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz toplantı sonunda yaptığı konuşmada, korona virüsle mücadele veren herkese teşekkür ederek, “Aşılamada şu anda Türkiye’de en iyi 8. iliz. İnşallah daha da iyi olalım. Aşı olmak ve tedbirlere hassasiyetle uymak bu mücadelede çok önemli” şeklinde konuştu. Vali Yılmaz, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, toplantının ilimize hayırlı olmasını diledi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.