Genel

İl Sağlık Müdürü Dr. Öznavruz 3. DOZ AŞISINI OLDU!

İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Covid-19 aşısının 3.dozunu Osmaniye Devlet Hastanesi’nde yaptırdı. İl Sağlık Müdürü Dr. Öznavruz’un 3. Doz tercihi Biontech Aşısı oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 50 yaş üzeri vatandaşların ve sağlık çalışanlarının üçüncü doz aşı randevularını alabileceklerini duyurmasının ardından Osmaniye’de 3. doz aşılama başladı.

 Bu kapsamda İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz da 3. Doz aşısını yaptırdı.

3. doz aşı hakkını Biontech aşısından yana kullandığını ifade eden Dr. Hasan Öznavruz, “Aşılar, maske, sosyal mesafe ve temizlikten sonra bizim için dördüncü kuvvetimizdir. Osmaniyeli vatandaşlarımız şu ana kadar sağlık konusunda her zaman üzerine düşeni yaptı. Bizleri asla yalnız bırakmadılar. Ülkemizdeki vaka sayılarında da son 1 buçuk aydır Osmaniye olarak ilk sıralardayız. Aşılamada da ilk sıralara bir gayretle çıkacağımızı düşünüyoruz. Yaz döneminde maskelerden kurtulmanın tek bir yolu var, o da aşılama oranlarımızı yüzde 70’lerin üzerine çıkarmaktır. Bunu başarmamız halinde korona virüs illetinden hep birlikte kurtulmuş oluruz.

Lütfen Koronavirüsle mücadelemize sizde Covid-19 aşınızı yaptırarak destek olun. Desteklerinden dolayı herkse teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Dr. Öznavruz “Aşı Sistemine tanımlı vatandaşlarımız 182 Çağrı Merkezinden, MHRS’den ve E-Nabız sisteminden Aşı Randevusunu oluşturup Osmaniye – Kadirli – Düziçi- Bahçe Devlet Hastanelerini tercih ederler ise hastanelerimiz Aşı Birimlerinde haftanın 7 günü saat 08.00-24.00 arasında aşılarını yaptırabilirler” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.