Genel

İntihar etmek isterken sara nöbeti geçirip bayıldı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde intihar etmek için çıktığı köprüde sara nöbeti geçirip bayılan adamı, jandarma ve AFAD kurtardı.
Edinilen bilgiye göre ailesi ile tartışma yaşayan İbrahim K. (40), evden çıkarak Berke Barajı yakınındaki köprüye gitti. İntihar etmek için köprüden, demir korkuluklara inen adamı, barajın güvenlik görevlileri güvenlik kameralarından fark etti ve durumu jandarmaya bildirdi. Bir vatandaşın intihar girişiminde bulunduğu ihbarını alan jandarma ekipleri kısa sürede olay yerine geldi. Bu arada epilepsi hastası olduğu öğrenilen İbrahim K., intihar etmek için çıktığı köprüde sara nöbeti geçirerek bayıldı. Köprünün demir korkuluklarında kalan adamı düşmesin diye iple bağlayan Jandarma ekipleri, durumu AFAD’a bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen AFAD Arama Kurtarma ekipleri, uzun uğraşlar sonunda köprü korkuluklarında baygın şekilde duran İbrahim K.’yi bulunduğu yerden çıkarmayı başardı. Düziçi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İbrahim K., tedavi altına alındı.

AFAD Görevlisi Yaralandı, Görevini Bırakmadı

Bu arada olayla ilgili AFAD tarafından da açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “Düziçi Berke Barajı Köprüsü üstünde intihar teşebbüsünde bulunan bir vatandaşımız Jandarma ekiplerince ikna edilmiş, ancak köprüden çıkarılma esnasında epilepsi nöbetine yakalanmıştır. Bunun üzerine Müdürlüğümüzden yardım istenilmiş ve dağcılık konusunda profesyonel olan personelimiz Arama Kurtarma Teknisyeni Rasim Kol göreve çağrılarak olay yerinde bulunan ekibimize dahil olmuştur. O esnada ailesi ile mesire alanında piknikte bulunan personelimiz hızlı bir şekilde görev için kuruma giriş yapmış ve giriş yaptığı esnada kafasını kapıya çarparak yaralanmıştır. Personelimiz yaralanmasına rağmen hastaneye değil görev yerine gitmeyi tercih etmiş ve yaralı şekilde mahsur kalan vatandaşımızı diğer Arama Kurtarma Teknisyeni personellerimizle birlikte köprüden kurtarmıştır. Sonrasında personelimiz Düziçi Devlet Hastanesi’ne giderek tedavi olmuş ve alnına 3 tane dikiş atılmıştır. Emeği geçen tüm Arama ve Kurtarma ekip arkadaşlarımıza ve diğer ekiplere teşekkür ederiz” denildi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.