Genel

İŞ-KUR’DA  SON DEĞİŞİKLİK KONUSU ANLATILDI

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğütarafından Aktif İşgücü Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar hakkında mevzuat çerçevesinde yapılan değişikliklere ilişkin bilgilendirme toplantısı yapıldı. Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası’nda  (OTSO) işverenlere yönelik olarakyapılan toplantıda İşbaşı Eğitim Programına(İEP) ilişkin değişiklikler anlatıldı.İşbaşı Eğitim Programı,İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim kazanmalarını sağlamak ve istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla düzenleniyor.

Toplantının açılış konuşmasını Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hacı AKKOYUNLU yaptı. Bilgilendirme sunumu ise İş ve Meslek Danışmanı Hatice ÖZTÜRK tarafından yapıldı.

İl Müdürü Hacı AKKOYUNLU, konuşmasında,işbaşı eğitim programının, programın başladığı ayda ve program süresince sigortalı sayısını gösterir belgede yer alan toplam prim gün sayısının otuza bölünmesi suretiyle belirlenmek üzere en az beş sigortalıya sahip olan işverenlerle düzenlendiğini belirtti.Ardından katılımcılarınen az yüzde altmışını, altmış günden az olmamak üzere fiili program gününün en az iki katı kadar süreyle istihdam edeceğini taahhüt eden işverenlerle düzenlenebileceğini sözlerine ekledi.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.