Genel

İŞKUR, Korkusuz Tekstilde 25 kişiyi İstihdam Ediyor

Çalışma ve İş Kurumu Osmaniye İl Müdürlüğü ile Osmaniyede faaliyet gösteren KorkusuzTekstil firmaları arasında imzalanan protokol ile 25 kişi MEKkapsamında işe başladı.

MEK Protokolü ile 25 kişi 6.07.2021 tarihinden itibaren  ‘’Dokuma Konfeksiyon Makineci’’ mesleğinde 4 ay süre ile eğitim alacaklar. Katılımcılara günlük 70 TL ücret ödenecek.

İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, “COVİD 19 pandemi sürecinde Osmaniye İŞKUR olarak İstihdamın sürdürülebilirliği adına, Kısa Çalışma Ödeneği (K.Ç.Ö) ve Nakdi Ücret Desteği gibi destek programları ile her türlü çalışmaların yapıldığını özel sektör işyerlerinde uygulanan destekleyici programlar ile istihdamı, işçi ve işvereni desteklediklerini, yeni normalleşme süreci ile istihdamın artması için İŞKUR olarak her türlü çalışmaları yapacaklarını belirtti. Altunkaynak bu programla 25 kişilik ek istihdamın yanı sıra  katılımcılarınişin başında meslek öğrenmelerini ve iş pratiği kazanmalarını sağlıyoruz iş bulmakta zorlanan vatandaşlarımızı Kurumumuz İş ve Meslek Danışmanları ile görüşmeye bekliyoruz.”  dedi.

Hasan KILIÇ

                                           ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.